притисни ентер »

Нова тура свадби: И Костески не е веќе ерген (ФОТО/ВИДЕО)
Нова тура свадби: И Костески не е веќе ерген (ФОТО/ВИДЕО)

Нова тура свадби: И Костески не е веќе ерген (ФОТО/ВИДЕО)

По Филип Талески, Дарко Димитриевски, Велко Маркоски, Филип Кузмановски, уште еден македонски ракометар не е повеќе ерген и заплови во брачните води. Станува збор за десното крило на австриски Линц, Никола Костески. Тој се ожени со долгодишната девојка Ромина, Македонка што живее во Австрија. На свадбата во Струга беа присутни многу роднини и пријатели,

Вардарци знаат да се журкаат – погледнете кои се најдобри „денсери“

Вардарци знаат да се журкаат – погледнете кои се најдобри „денсери“

Ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на заеднички одмор на хрватското приморје. Најпрво беа во Сплит, па на Хвар, а ќе ги посетат и Бол на Брач и Вис. За играчките способности на сите „црвено-црни“ ракометари доволно знаеме сите, а за време на престојот во Хрватска ги покажаа и танцувачките. Ако се суди според видеото во продолжение, најдобри

Диригентот пристигна, забавата доживува кулминација: Парондо повторно со златните вардарци

Диригентот пристигна, забавата доживува кулминација: Парондо повторно со златните вардарци

Веќе е познато дека ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на заеднички одмор на хрватското приморје. Еден по еден доаѓаат повеќето од ракометарите, а во текот на вчерашниот ден пристигна и сега веќе поранешниот тренер, Роберто Парондо. Тој од претстојната сезона ќе биде на клупата на египетската репрезентација, но се чини дека уште отсега му

Јелена Карлеуша во секси бел костим во друштво на Филип Пецовски и Мартинијан

Јелена Карлеуша во секси бел костим во друштво на Филип Пецовски и Мартинијан

Пејачката Јелена Карлеуша вчера вечер имаше настап на фестивалот „Влез“ и се појави облечена во бел секси костим кој што го истакна нејзиниот задник. На големата фестивалска сцена друштво и правеа и Македонците, Филип Пецовски и Мартинијан Кириловски на кои што им беше ментор за време на натпреварувањето во „Ѕвездите на Гранд’. Инаку, Карлеуша пред