притисни ентер »

Уште еден спонзор го „откачи“ Кјелце: Се отвора ли врата за враќање на Карачиќ во Вардар?
Уште еден спонзор го „откачи“ Кјелце: Се отвора ли врата за враќање на Карачиќ во Вардар?

Уште еден спонзор го „откачи“ Кјелце: Се отвора ли врата за враќање на Карачиќ во Вардар?

Кјелце за само два месеци ги загуби двата главни спонзори, а тоа донесе и големи финансиски проблеми за поранешниот европски шампион, иако од клубот смируваат дека сезоната ќе тече според зацртаните планнови. Компанијата „ПГЕ“ се повлекла од финансирањето на Кјелце на 1 август, а претходно екипата ја напушти и спонзорот „Виве“. Иако од клубот смируваат

Мириса на пропаст: Уште еден спонзор си замина од Кјелце!

Мириса на пропаст: Уште еден спонзор си замина од Кјелце!

Најголемиот полски ракометен клуб, од ПГЕ Виве Кјелце, за два месеца стана само Кјелце. По првиот од двата „насловни спонзори“, сега откажа љубов и вториот. Компанијата ПГЕ вчера попладне соопштила дека од 1 август ја завршува соработката со Кјелце, а клубот потоа потврди. Ова е огромен удар за европскиот шампион од 2016 година, особено што од 1 јули

Киелце раскина со спонзорот, дали враќањето на Карачиќ во Вардар ќе стане реалност?

Киелце раскина со спонзорот, дали враќањето на Карачиќ во Вардар ќе стане реалност?

Главниот спонзот на Киелце, компанијата ПГЕ, ја раскина соработката со клубот, јавуваат медиуимите од Полска. Полските медиуми највуваат дека клубот е пред распад, главниот спонзор нема пари, егзистенцијата на клубот не е доведена во прашање. Со ова се подгреваат надежите на навивачите на Вардар дека омилениот Игор Карачиќ би можел да биде дел од црвено-црните

Келце се откажа од главниот спонзор

Келце се откажа од главниот спонзор

Повеќе пати читавме и пишувавме за кризата во Келце и нивната борба да најдат спонзор. Сега приказната добива поинаков тек Чуден пресврт и комплетна трансформација се пред полскиот шампион Келце. Клубот сезонава се викаше ПГЕ ВИВЕ Келце, а енергетската компанија ПГЕ и бизнисот со рециклирање на преседтелот Бертус Сервас (ВИВЕ) функционираа сосема добро

Киелце потврди дека остана без уште еден главен спонзор

Киелце потврди дека остана без уште еден главен спонзор

Полскиот шампион Киелце им соопшти нови лоши вести на своите фанови. Од 1 август, екипата ќе остане и без вториот најголем спонзор. Се работи за „PGE Capital“ кој важи за најголемото претпријатие во енергетскиот сектор во Полска во однос на приходите и остварената добивка. Тоа значи дека градот и неколку локални компании ќе останaт главни извори на