притисни ентер »

Милан подобар од Интер во градското дерби
Милан подобар од Интер во градското дерби

Милан подобар од Интер во градското дерби

Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за домаќинот на овој меч беше Ромелу Лукаку. Трите гола беа постиганти во првото полувреме. По четири кола Милан е лидер на табелата со 12

Милан подобар од Интер во градското дерби

Милан подобар од Интер во градското дерби

Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за домаќинот на овој меч беше Ромелу Лукаку. Трите гола беа постиганти во првото полувреме. По четири кола Милан е лидер на табелата со 12

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано. Денес тој има 39 години и 14 дена. Претходниот рекорд го држеше Нилс Лидхолм исто така од Милан, кој постигна гол во 1961 година. Шведскиот играч

Пиоли: Овојпат морав да го игнорирам Ибрахимовиќ!

Пиоли: Овојпат морав да го игнорирам Ибрахимовиќ!

Златан Ибрахимовиќ ја имаше улогата на херој во големото миланско дерби кое се одигра денеска на „Сан Сиро“, не само поради фактот што постигна два гола, туку поради и целата увертира која тој ја приреди во пресрет на дуелот со Интер. Ибра до пред неколку дена беше неизвесен за настап порази позитивниот тест на коронавирус, но откако ја доби битката

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Златан Ибрахимвоиќ со две гола донесе победа на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на овој натпревар се случила една нескојдневна сцена. Уморниот Ибрахимовиќ побарал измена, но Пиоли одбил да го послуша. Ова го откри Пиоли по средбата „Ибра ми бараше измане, но овој пат јас бев тој кој се налути. Како да го извадам од игра кога е преважен

Пиоли откри зошто одбил да го замени Ибра: Се налутив и не го послушав!

Пиоли откри зошто одбил да го замени Ибра: Се налутив и не го послушав!

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола во победата на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на мечот Швеѓанецот побара измена бидејќи беше изморен, но тренерот Стефано Пиоли одбил да го послуша. Тренерот на „росонерите“ за италијанските медиуми раскажа дека Швеѓанецот сакал да ја напушти играта, но не му ја исполнил желбата. „Ибра побара измена,

Ибрахимовиќ се врати и со два гола му донесе победа на Милан во градското дерби против Интер

Ибрахимовиќ се врати и со два гола му донесе победа на Милан во градското дерби против Интер

Милан ја доби градската пресметка со Интер, Златан Ибрахимовиќ се врати и со два гола донесе триумф за „росонерите" од 1-2. Милан ја доби градската пресметка со Интер, Златан Ибрахимовиќ се врати и со два гола донесе триумф за „росонерите" од 1-2. Милан го задржа 100% учинок и ја забележа победата број четири на стартот од сезоната, избраниците на

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Фудбалерите на Милан се единствени кои во Серија А имаат максимален учинок и по четвртото коло блоагодарение на победата од 2:1 во градското дерби против Интер. Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО) „Росоњерите“ славеа благодарение на двата гола на Златан Ибрахимовиќ иако неодамна беше позитивен на коронавирус. Заморот си го стори

Пиоли: Ибрахимовиќ е пример за сите нас

Пиоли: Ибрахимовиќ е пример за сите нас

Стратегот го пофали човекот кој со два гола го реши градското дерби на „Џузепе Меаца“ Милан не можеше да посака подобар старт на сезоната. Со освоените три бода во дербито на Милано, во кое Росонерите вечерва славеа со 2-1 против Интер , се најдоа на врвот на табелата во Серија А со максимални 12 бода. Победата ја донесе Златан Ибрахимовиќ, по победата