притисни ентер »

Официјално: Ким Кардашијан влезе во листата милијардери на Форбс
Официјално: Ким Кардашијан влезе во листата милијардери на Форбс

Официјално: Ким Кардашијан влезе во листата милијардери на Форбс

Ким Кардашијан-Вест и официјално се придружи на „клубот на милијардерите“, објави магазинот „Форбс“. Нејзиното богатство достигнало до една милијарда долари благодарение на козметичките и модните бизниси, како и на приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции. Таа сега е една од 2.775 личности на листата на милијардери на „Форбс“, на чие

Ким Кардашијан-Вест е милијардерка, вели Форбс

Ким Кардашијан-Вест е милијардерка, вели Форбс

САД- Ова не е првпат член на познатото семејствo Кардашијан-Џенер да се најде на списокот милијардери – добро, барем моментално. Во март 2019 година, Форбс ја прогласи сестрата на Кардашијан Вест, Кајли Џенер, за најмлада милијардерка, но титулата не траеше долго. Во мај 2020 година, Форбс го поби сопствениот извештај во кој се вели дека козметичката

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

Американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан Вест и официјално за прв пат влезе во клубот на милијардери, објави магазинот „Форбс“ Нејзиното богатство се проценува на една милијарда долари, благодарение на козметиката и облеката, приходите од телевизија,  рекламни договори и инвестиции, пишува списанието Форбс.  Од таму наведуваат дека Ким има удел

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

„Форбс“ за првпат ја прогласи Ким Кардашијан за милјардерка

Американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан Вест и официјално за прв пат влезе во клубот на милијардери, објави магазинот „Форбс“ Нејзиното богатство се проценува на една милијарда долари, благодарение на козметиката и облеката, приходите од телевизија,  рекламни договори и инвестиции, пишува списанието Форбс.  Од таму наведуваат дека Ким има удел

Ким Кардашијан стана милијардерка

Ким Кардашијан стана милијардерка

Ким Кардашијан Вест и официјално стана милијардерка, објави Форбс. Форбс денеска ја објави годишната листа на светски милијардери, а за прв пат на неа се најде и славната Кардашијан. Тие исто така пишуваат дека нејзините козметички компании KKW Beauty и Skims и помогнале да се најде на таа престижна листа. KKW Beauty Kim започнала во 2017 година, а

Според „Форбс“ Ким Кардашијан е милијардерка

Според „Форбс“ Ким Кардашијан е милијардерка

Популарната американска ѕвезда Ким Кардашијан се најде на официјалната листа на милијардери, која познатиот економски магазин „Форбс“, ја изработува секоја година. Нејзиното богатство стигнао до една милијарда долари, поради козметичките и модни бизниси. Исто така, Ким одлично заработила и од приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции

Според „Форбс“ Ким Кардашијан е милијардерка

Според „Форбс“ Ким Кардашијан е милијардерка

Популарната американска ѕвезда Ким Кардашијан се најде на официјалната листа на милијардери, која познатиот економски магазин „Форбс“, ја изработува секоја година. Нејзиното богатство стигнао до една милијарда долари, поради козметичките и модни бизниси. Исто така, Ким одлично заработила и од приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан се придружи на клубот милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија. Жената која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ за првпат во вторникот (6 април) се најде на списокот на светски милијардери на магазинот „Форбс“. „Форбс“ проценува дека Кардашијан (40) „сега вреди една 

Ким Кардашијан и официјално на “Форбс” листата на милијардери: Еве од што најмногу заработува

Ким Кардашијан и официјално на “Форбс” листата на милијардери: Еве од што најмногу заработува

Ким Кардашијан-Вест и официјално се придружи на „клубот на милијардерите“, објави магазинот „Форбс“. Нејзиното богатство достигнало до една милијарда долари благодарение на козметичките и модните бизниси, како и на приходите од телевизија, рекламни договори и инвестиции. Таа сега е една од 2.775 личности на листата на милијардери на „Форбс“, на чие

Ким Кардашијан влезе во клубот на милијардери

Ким Кардашијан влезе во клубот на милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија.  која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од ријалити-шоуто „Дружење со семејството Кардашијан“ вчера за првпат во вторникот се најде на листата на светски милијардери на магазинот „Форбс“. „Форбс“ проценува дека Кардашијан (40) „сега вреди една милијарда долари,