притисни ентер »

Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето
Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето

Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето

Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист. Таа ќе настапи под реден број 17, а придружни вокали ќе ѝ бидат Александра Јанева, Антонија Гиговска и Васил Гарванлиев. Автори

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист. Таа ќе настапи под реден број 17, а придружни вокали ќе ѝ бидат Александра Јанева, Антонија Гиговска и Васил Гарванлиев

Тамара меѓу фаворитите на Евросонг: „Proud“ може да победи

Тамара меѓу фаворитите на Евросонг: „Proud“ може да победи

Популарното музичко списание „Билборд“ предвидува кои песни би можеле да победат на годинешниот Евросонг. Меѓу 12. фаворити се наоѓа и песната „Proud“ на македонската претставничка Тамара Тодевска. – Ова е прва година како поранешната југословенска република ќе настапи под името Северна Македонија. Претходно позната како Former Yugoslav Republic of

Се загрева атмосферата пред настапот: Тамара меѓу фаворитите за победа на Евровизија

Се загрева атмосферата пред настапот: Тамара меѓу фаворитите за победа на Евровизија

Нашата преставничка на годинечното издание на Евровизија, Тамара Тодевска вечерва ќе настапи во Тел Авив по што ќе се знае дали ќе го продолжи патот во евровизиското финале закажано за сабота. Пред почетокот на евровизиските настапи, магазинот „ Билборд “ објави 12 фаворити за победа меѓу кои се најде и нашата Тамара. Екипата на еМагазин и посакува

Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето

Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист. Таа ќе настапи под реден број 17, а придружни вокали ќе ѝ бидат Александра Јанева, Антонија Гиговска и Васил Гарванлиев

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Македонија има големи шанси да помине во финалето Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија. Обложувалниците на денот на полуфиналето најголеми шанси за пласман во финалето им даваат на Холандија, Шведска, Русија, Азербејџан, Швајцарија, Малта, Норвешка, Македонија,

Тамара од Тел Авив: Сигурна сум дека вечерва ќе ве направиме горди!

Тамара од Тел Авив: Сигурна сум дека вечерва ќе ве направиме горди!

Вечерва во Експо центарот во Тел Авив нашата претставничка Тамара Тодевска ќе се бори за влез во финале на Евровизија. Таа ќе настапи 17-та по ред, односно претпоследна, со моќната балада ,,Proud”. Судејќи според досегашните реакции на јавноста, песната е добро прифатена и се очекува добар пласман. Од Тел Авив, по пресрет на втората полуфинална вечер,

Победникот на Евровизија веќе се знае- еве колку се шансите Македонија до година да биде домаќин!

Победникот на Евровизија веќе се знае- еве колку се шансите Македонија до година да биде домаќин!

Победникот на Евровизија веќе се знае- еве колку се шансите Македонија до година да биде домаќин! Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија. Обложувалниците на денот на полуфиналето најголеми шанси за пласман во финалето им даваат на Холандија, Шведска, Русија,

Денес стегаме палци за Тамара! Има шанси за финале, така викаат

Денес стегаме палци за Тамара! Има шанси за финале, така викаат

Вечерва во Тел Авив, Израел ќе се одржи второто евровизиско полуфинале! На големата сцена ќе застанат вкупно 18 изведувачи меѓу кои и нашата овогодинешна претставничка Тамара, која ќе ја отпее темата „Proud“. Вечерта ќе ја отвори Ерменија, а во борбата за пласман уште ќе ги видиме и чуеме и претставниците на Ирска, Молдавија, Швајцарија, Латвија, Романија,

Денес стегаме палци за Тамара! Има шанси за финале, така викаат

Денес стегаме палци за Тамара! Има шанси за финале, така викаат

Вечерва во Тел Авив, Израел ќе се одржи второто евровизиско полуфинале! На големата сцена ќе застанат вкупно 18 изведувачи меѓу кои и нашата овогодинешна претставничка Тамара, која ќе ја отпее темата „Proud“. Вечерта ќе ја отвори Ерменија, а во борбата за пласман уште ќе ги видиме и чуеме и претставниците на Ирска, Молдавија, Швајцарија, Латвија, Романија,