притисни ентер »

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен ден на СП, но има две интересни средби во Струга
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен ден на СП, но има две интересни средби во Струга

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен ден на СП, но има две интересни средби во Струга

На Светското првенство за кадети денеска е последниот слободен ден пред финалните пресметки утре и задутре во СЦ „Борис Трајковски“. Иако нема натпревари во Скопје, ќе има два дуели во Струга каде што се игра третиот ден од разигрувањето на Струшкиот турнир. За денеска е предвидено одигрување на натпревари меѓу Бутел Скопје и Ескилстуна Гуиф, како

Кузманоски: Најважно е што ја докажав невиноста, Еурофарм безрезервно ме поддржуваше!

Кузманоски: Најважно е што ја докажав невиноста, Еурофарм безрезервно ме поддржуваше!

Беше суспендиран заради користење на недозволена супстанца и подолго време беше надвор од ракометните терени, но Горан Кузманоски уште еднаш ја покажа својата љубов кон овој спорт, беше трпелив, ја докажа својата невиност и се врати во стројот на Еурофарм Работник и тренерот Стевче Алушовски. Искусниот организатор на играта на битолскиот суперлигаш

По долго време Струга победнички го отвори турнирот: Прва победа за домаќинот на отворање на „Струга 2019“

По долго време Струга победнички го отвори турнирот: Прва победа за домаќинот на отворање на „Струга 2019“

Традиционалниот струшки турнир по 47 пат се одржува на ракометното игралиште на популарната „Женска плажа“ покрај Охридското езеро. Стружани покрај отворањето на уште едно издание на најстариот ракометен турнир во Македонија се израдуваа и на првата победа на домашната екипа. Струга го совлада српскиот претставник Пролетер со резултат 25-20 (12-9)

Струга го победи Пролетер на отворањето на Струшкиот турнир

Струга го победи Пролетер на отворањето на Струшкиот турнир

Организаторот Струга, со победа 25:20 (11:8) против српски Пролетер го отвори  47. издание на традиционалниот ракометен турнир на „Женска плажа“. Струга одигра одличен меч, во кој новиот стратег Илија Темелковски дебитираше со победа, а неговата екипа имаше константна контрола на случувањата на теренот. Вечерва по официјалното отворање на турнирот,

Струга го победи Пролетер на отворањето на Струшкиот турнир

Струга го победи Пролетер на отворањето на Струшкиот турнир

Организаторот Струга, со победа 25:20 (11:8) против српски Пролетер го отвори  47. издание на традиционалниот ракометен турнир на „Женска плажа“. Струга одигра одличен меч, во кој новиот стратег Илија Темелковски дебитираше со победа, а неговата екипа имаше константна контрола на случувањата на теренот. Вечерва по официјалното отворање на турнирот,

Ракометарите на Еурофарм Работник пристигнаа во Струга

Ракометарите на Еурофарм Работник пристигнаа во Струга

Македонската ракометна публика оваа година во Струга ќе може да навива за три домашни тимови кои ќе земат учество на 47. издание на меѓународниот пријателски турнир „Струга 2019“. Домаќинот Струга, Бутел и Еурофарм Работник се нашите преставници а учество ќе земат уште и АЕК, Пролетер и Гиуф. Најголем фаворит на македонските екипи е составот од Битола

Почнува 47. Струшки турнир, шест екипи во битка за трофејот

Почнува 47. Струшки турнир, шест екипи во битка за трофејот

Вкупно шест екипи од кои три од Македонија и по една од Србија, Шведска и Грција од денеска до сабота ќе бидат во битка за пехарот на 47. издание на Струшкиот турнир. Екипата на Целје која лани дојде до победа не е на турнирот годинава, а за разлика од лани сега ќе има шест состави што значи дека и натпреварувањето ќе трае ден помалку. Според составите

РК Еурофарм Работник пристигнаа на Меѓународниот ракометен турнир “Струга 2019”

РК Еурофарм Работник пристигнаа на Меѓународниот ракометен турнир “Струга 2019”

Шест ракометни екипи од Македонија и странство од 14 до 17 август ќе бидат дел од 47-то издание на Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2019“. На турнирот честа на македонскиот ракомет ќе ја бранат нашите Еурофарм Работник, Бутел од Скопје и домаќинот Струга, додека од странските тимови ќе настапат романските екипи Констанца и ЧСМ Букурешт и шведскиот

Три екипи ќе ја бранат македонската чест на Струшкиот турнир

Три екипи ќе ја бранат македонската чест на Струшкиот турнир

И овој август Струга ќе биде во центарот на вниманието на македонската ракометна јавност, кога во прашање се претсезонските контролни натпревари. Со денешниот дуел меѓу домаќинот и Пролетер и официјално ќе биде отворен 47-от традиционален меѓународен турнир Струга 2019, кој ќе се одржи на отвореното игралиште „Наумче Мојсовски“. Сезонава гостуваат

47. ИЗДАНИЕ НА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА: „Женска плажа“ е епицентарот на ракометните клупски случувања

47. ИЗДАНИЕ НА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА: „Женска плажа“ е епицентарот на ракометните клупски случувања

Домаќинот Струга во дуелот со српски Пролетер, попладнево, 18:30 часот ќе го отвори 47. издание на меѓународниот ракометен турнир во Струга. Од денеска до 17 август отвореното игралиште на „Женската плажа“ во Струга ќе биде епицентарот на ракометните клупски случувања. Во вториот натпревар од првиот ден ќе се натпреваруваат грчки АЕК и Бутел, додека