притисни ентер »

VW ќе го трансформира ID. SPACE VIZZION од концепт во масовно производство за само 2 години
VW ќе го трансформира ID. SPACE VIZZION од концепт во масовно производство за само 2 години

VW ќе го трансформира ID. SPACE VIZZION од концепт во масовно производство за само 2 години

Volkswagen ги објави првите слики од новиот и седмиот по ред концептуален развој од електричното семејство ID, што ќе биде откриено на меѓународниот саем во Лос Анџелес на 19 ноември. Германскиот гигант тврди дека новиот концепт ID. SPACE VIZZION, ја демонстрира кросовер мобилноста на иднината, комбинирајќи ги во едно купеаеродинамичките линии на Gran

VW ќе го трансформира овој е-ѕвер од концепт во масовно производство за само 2 години

VW ќе го трансформира овој е-ѕвер од концепт во масовно производство за само 2 години

Volkswagen ги објави првите слики од новиот и седмиот по ред концептуален развој од електричното семејство ID, што ќе биде откриено на меѓународниот саем во Лос Анџелес на 19 ноември. Германскиот гигант тврди дека новиот концепт ID. SPACE VIZZION, ја демонстрира кросовер мобилноста на иднината, комбинирајќи ги во едно купеаеродинамичките линии на Gran

Германија ги зголемува субвенциите за електрични автомобили

Германија ги зголемува субвенциите за електрични автомобили

Германската влада до 2030 година на своите патишта сака да има 10 милиони електрични возила, пренесува Reuters, како дел од стратегијата за зајакнување на сопствената автомобилска индустрија во однос на САД и Кина. Претходно оваа недела, Volkswagen започна со производство на електричниот хечбек ID.3, кој, без државни субвенции, ќе чини од 30.000 евра

Германија ги зголемува субвенциите за електрични возила , сака да ги стигне САД и Кина

Германија ги зголемува субвенциите за електрични возила , сака да ги стигне САД и Кина

Ревидираниот бонус за животна средина ќе порасне уште еднаш. Според најновата одлука, бонусот за набавка на електрични возила ќе изнесува до 6.000 евра, а според утврдената практика, половина од сумата ќе оди кај самите производители. Целта е јасна. Германија сака да има најмалку 10 милиони електрични возила на своите патишта до 2030 година, пренесува

Започна сериското производство на VW ID.3

Започна сериското производство на VW ID.3

И официјално, во фабриката на Volkswagene Групацијата во Цвикау започна сериското производството на електричниот модел ID.3. Сериското производство започнува откако минатиот месец се произведоа првите тестни 400 примероци. “Ќе направиме се да еколошката индивидуална мобилност стане достапна на милиони луѓе како и пресврт за нашата компанија на патот

Доаѓа електричниот караван на Volkswagen

Доаѓа електричниот караван на Volkswagen

Германски Volkswagen на 19-ти ноември во Лос Анџелес ќе го претстави вториот член на своето електрично ID семејство. Станува збор за караван со пет врати под ознака Space Vizzion кој во VW го гледаат како кросовер со можности за продолжена лимузина. Како и останатите ID концепти, Space Vizzion е базиран на Modular Electric Drive Matrix платформа, а

Електричен караван од Фолксваген

Електричен караван од Фолксваген

Се работи за каравам со пет врати по ознаката „Space Vizzion“ кој од Фолксваген го гледаат како кросовер со можности од продолжена лимузина. Од Фолксваген тврдат дека овој модел ќе има автономија од скоро 500 километри. Освен скицата со дизајнерските линии, од Фолксваген покажаа и како ќе изгледа ентериерот, во кој се истакнуваат дигиталната контролна

Електричен VW ID. Space Vizzion

Електричен VW ID. Space Vizzion

Во кусо соопштение Volkswagen навел дека на 19 ноември тековната 2019 година ќе претстави  електричен концепт на автомобил од својата ID серија, а возилото го носи името ID. Space Vizzion… За с амиот автомобил засега нема многу информации, но најавено е дека ќе биде промовиран во Petersen Automotive Mузејот, за време на Building an Electric Future

EЛEКТPИЧEН КAРAВAН ОД ФOЛКCВAГEН: Kрoсoвeр со мoжнocти од прoдoлжeнa лимузинa

EЛEКТPИЧEН КAРAВAН ОД ФOЛКCВAГEН: Kрoсoвeр со мoжнocти од прoдoлжeнa лимузинa

Германскиот Фолксваген на 19 ноември во Лос Анџелес ќе го претстави вториот член од своето eлeктричнo „ID“ семејство. Се работи за караван со пет врати по ознаката „Space Vizzion“ кој од Фолксваген го гледаат како кросовер со можности од продолжена лимузина. Од Фолксваген тврдат дека овој модел ќе има автономија од скоро 500 километри. Освен скицата

VW ќе го покаже седмиот член на семејството ID во Лос Анџелес

VW ќе го покаже седмиот член на семејството ID во Лос Анџелес

VW потврди дека носи нов електричен концепт на Саемот за автомобили во Лос Анџелес, наречен ID Space Vizzion Новиот концепт на компанијата е наречен ID Space Vizzion и е опишан како „кросовер на утрешниот ден“, автомобил што комбинира „аеродинамички карактеристики на Gran Turismo со пространоста на SUV модел“. Ова е прилично фенси начин да се опише