притисни ентер »

Адвокатските „волци“ тријат раце – ќе се крчмат милијардите на Безос
Адвокатските „волци“ тријат раце – ќе се крчмат милијардите на Безос

Адвокатските „волци“ тријат раце – ќе се крчмат милијардите на Безос

Откако беше официјално објавено и потврдено и од страна на Џеф Безос и Мекензи дека на нивниот брак му дојде крајот и тие ќе се разведуваат, прво прашање кое ги запали и медиумите, но и адвокатсата фела е како ќе се „крчмат“ 136 милијарди долари на колку што се проценува богатството од милијардерот. Безос и неговата сопруга Мекензи се чини дека немаат

Како ќе се поделат милијардите на Безос? – Адвокатите тријат раце

Како ќе се поделат милијардите на Безос? – Адвокатите тријат раце

Безос и неговата сопруга Мекензи се чини дека немаат предбрачен договор , така што судот ќе има полни раце работа, а адвокатите уште сега се радуваат. Мекензи го запознала Џеф уште пред дас е збогати , така што според правните експерри извесно е дека при разводот таа би можекла да добие голем дел од сопственичкиот капитал на компанијата Амазон. Тие

Се разведува најбогатиот човек на светот

Се разведува најбогатиот човек на светот

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. „Одлучивме да се разведеме и понатаму да делиме живот како пријатели“, пишува во пораката. Безоз има 54 години и е најбогат човек во светот – богатство од околу 173 милијарди долари. Во брак

Жената поради која се разведува најбогатиот човек на светот

Жената поради која се разведува најбогатиот човек на светот

Американскиот милијардер Џеф Безос, основачот на компанијата „Амазон“ и прв на листата на најбогати луѓе на светот според магазинот Форбс, објави дека се рзведува по 25 години брак. -Сакаме да ве информираме за новините во нашиот живот. Одлучивме да се разведеме и да продолжиме како пријатели. Остануваме семејство, остануваме драги пријатели, наведоа

По 25 години брак, газдата на Амазон Безос се разведува

По 25 години брак, газдата на Амазон Безос се разведува

Извршниот директор на “Амазон”, Џеф Безос, објави дека се разведува од сопругата Мекензи по 25-годишен брак, соопшти Ројтерс. Двајцата дадоа заедничка изјава на Твитер. Безос (54) истакна дека разводот е заеднички договорен, пишува TMZ. “Се чувствуваме неверојатно среќни што сме се нашле и сме многу благодарни за секоја од годините, во која бевме во

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Откако во медиумите одекна веста дека основачот на Amazon Џеф Безос се разведува од сопругата, писателката Мекензи Безос, по 25 години брак, она што многумина се прашуваат е – дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата? Голем дел од богатството на Џеф проценето на 137 милијарди долари се должи на неговиот влог од 16% во Amazon. Тој го основа

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Откако во медиумите одекна веста дека основачот на Amazon Џеф Безос се разведува од сопругата, писателката Мекензи Безос, по 25 години брак, она што многумина се прашуваат е – дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата? Голем дел од богатството на Џеф проценето на 137 милијарди долари се должи на неговиот влог од 16% во Amazon. Тој го основа

Се разведува најбогатиот човек на светот

Се разведува најбогатиот човек на светот

Американскиот милијардер Jeff Bezos основач на компанијата Amazon и најбогатиот човек на Forbs листата, денес објави дека се разведува после 25 години брак. „Сакаме да ги известиме луѓето за новостите во нашите животи, решивме да се разведеме и да продолжиме како пријатели. Остануваме семејство, остануваме драги пријатели“, изјавија Jeff и MacKenzie

Дали разводот на Безос ќе биде најскапиот досега?

Дали разводот на Безос ќе биде најскапиот досега?

САД – Лани, основаќот и извршен директор на „Амазон“ Безос го победи Бил Гејтс на годишното рангирање на „Форбс“ на милијардерите во светот. Денес „Блумберг“ известува дека нето вредноста на Безос изнесува 137 милијарди долари, што го прави најбогатиот човек во светот. Безос беше првата и единствена личност што го одбележа годишното рангирање на милијардери

Се разведува најбогатиот човек на светот: Сите се прашуваат колку милијарди ќе и припаднат на неговата сопруга

Се разведува најбогатиот човек на светот: Сите се прашуваат колку милијарди ќе и припаднат на неговата сопруга

Парот во заедничко соопштение навел дека се разведува по долгогодишен одвоен живот. Извршниот директор на "Amazon", Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи Безос, на Твитер објавиле дека се разведуваат откако неколку години живееле разделено. Тие соопштиле дека ќе останат пријатели. "Се чувствуваме среќни што се пронајдовме еден со друг и благодарни се