притисни ентер »

Валјдер: Реванш со Фјури, друго не ме интересира
Валјдер: Реванш со Фјури, друго не ме интересира

Валјдер: Реванш со Фјури, друго не ме интересира

22 Споделувања Share Tweet Дионтеј Валјдер отворено порача дека не го интересира ниту една друга борба освен реванш со Тајсон Фјури. По спектакуларната борба во саботата навечер, Вајлдер изјави дека „само Бог знае“ како Фјури успеа да стане по нокаутот во 12. рунда, како и дека смета дека заслужил да победи. „Само Бог знае како Тајсон стана по нокаутот

Фјури синоќа беше на Олд Трафорд – по натпреварот најави можен спектакл

Фјури синоќа беше на Олд Трафорд – по натпреварот најави можен спектакл

Британскиот боксер Тајсон Фјури, кој е голем навивач на Манчестер Јунајтед и кој синоќа беше присутен на дербито со Арсенал на „Олд Трафорд“, најави дека посакува реванш со Деонтиј Вајлдер и тоа на стадионот во Манчестер. Фјури пред мечот даваше изјава околу дербито, а по натпреварот беше прашуван и за неговиот евентуален реванш со Вајлдер, па човекот

Фјури сака реваншот против Вајлдер да биде на „Олд Трафорд“

Фјури сака реваншот против Вајлдер да биде на „Олд Трафорд“

Британскиот боксер Тајсон Фјури рекол дека сака реваншот со Американецот Дионте Вајлдер да се одржи на култниот стадион „Олд Трафорд“. Борбата помеѓу овие двајца, минатиот викенд, заврши без победник, поради што Вајлдер ја одбрани титулата во тешка категорија, во верзијата ВБЦ. „Френк Ворен (неговиот промотор) рекол реваншот да биде на „Емирејтс“ (стадионот

Фјури: Реваншот со Вајлдер сакам да биде на Олд Трафорд

Фјури: Реваншот со Вајлдер сакам да биде на Олд Трафорд

Стадионот на Манчестер Ј. би можел да биде домаќин на реванш дуелот во тешка категорија во верзијата на ВБЦ следната година. Британецот Тајсон Фјури вели дека сака неговиот реванш со Деонтеј Вајлдер во битката за титулата во ВБЦ да се одржи на теренот на „Олд Трафорд“ во Манчестер. 30-годишниот боксерпред само неколку дена ја имаше битката со Вајлдер

Вајлдер: Фјури се врати од пеколот, сакам реванш

Вајлдер: Фјури се врати од пеколот, сакам реванш

Тајсон Фјури доминираше во повеќето од рундите во WBC борбата со Дионтеј Вајлдер, а овој успеа два пати да го совлада, но според одлуката на судиите, победник немаше. Сега светот сака да го види Вајлдер во ринг со Ентони Џошуа. Тоа би било борба за обединување на сите титули, но Вајлдер пак го сака „Кралот на циганите“. “Само господ знае како Тајсон

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на „Олд Трафорд”

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на „Олд Трафорд”

Одлично подготвените боксери Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури изрежираа борба која фановите на боксот ќе ја паметат долго, а во бескомпромисната пресметка имаше добри моменти и за двајцата учесници. За време во оваа борба за ВБЦ појасот, Вајлдер два пати го нокаутираше својот противник, но Фјури се враќаше во игра и тоа дефинитивно го шокираше Американецот

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на „Олд Трафорд”

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на „Олд Трафорд”

Одлично подготвените боксери Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури изрежираа борба која фановите на боксот ќе ја паметат долго, а во бескомпромисната пресметка имаше добри моменти и за двајцата учесници. За време во оваа борба за ВБЦ појасот, Вајлдер два пати го нокаутираше својот противник, но Фјури се враќаше во игра и тоа дефинитивно го шокираше Американецот

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на ,,Олд Трафорд”

На радост на љубителите на боксот: Фјури – Вајлдер следната година на ,,Олд Трафорд”

Одлично подготвените боксери Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури изрежираа борба која фановите на боксот ќе ја паметат долго, а во бескомпромисната пресметка имаше добри моменти и за двајцата учесници. За време во оваа борба за ВБЦ појасот, Вајлдер два пати го нокаутираше својот противник, но Фјури се враќаше во игра и тоа дефинитивно го шокираше Американецот

КОЈ ТОА ВЕЛИ: Еднаш засекогаш да видиме кој е подобар!!!

КОЈ ТОА ВЕЛИ: Еднаш засекогаш да видиме кој е подобар!!!

„Јас бев поагресивен и упатив повеќе ефективни удари. Го видовте најдобриот Фјури, но не сте го виделе најдобриот Вајлдер". Фановите на боксот не дојдоа на своето кога Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури влегоа во рингот со цел да покажат кој е подобар, па од него излегоа без одлука за победник. Кој е подобар боксер од нив двајца и понатаму не се знае,

Спектакл на Олд Трафорд – Фјури и Вајлдер договараат нова борба

Спектакл на Олд Трафорд – Фјури и Вајлдер договараат нова борба

Минатиот викенд во Лос Анџелес борбата меѓу Тајсон Фјури и Донтеј Вилдер заврши без победник, а уште сега се договара нов спектакл, овој пат на Олд Трафорд. Иако Донтеј Вајлдер преферира борба на Вембли или стадионот на Арсенал, Емирати, Фјури бара евентуален римеч да се одржи на Олд Трафорд. Најдобри коефициенти! Играј на BET365 ТУКА! „Тој (Франк