притисни ентер »

Цел меч водеа, на крајот ремизираа – „пелистерци“ имаат за што да жалат во Португалија
Цел меч водеа, на крајот ремизираа – „пелистерци“ имаат за што да жалат во Португалија

Цел меч водеа, на крајот ремизираа – „пелистерци“ имаат за што да жалат во Португалија

Еурофарм Пелистер ремизираше 27-27 на тешкото гостување против Спортинг Лисабон. Иако станува збор за добар резултат на исклучително „жежок терен“, битолчани не можат да бидат задоволни ако се знае дека имаа водство од првата до последната минута, но по една почетничка грешка на дваесетина секунди до крајот ја испуштија заслужената победа. Македонскиот

Е. Пелистер со бод од Лисабон

Е. Пелистер со бод од Лисабон

СПОРТИНГ - Е. ПЕЛИСТЕР   27-27 (14-16) Следи статистика... Еурофарм Пелистер со бод се враќа од гостувањето во Португалија, резултат со кој нормално мое да биде презадоволен, но според тоа што се случуваше на теренот, битолчани можат да жалат за вториот бод. Е. Пелистер беше вечерва подобар тим од Спортинг. Ја имаше контролата врз противникот и резултатот

Еурофарм Пелистер ја испушти победата на гостувањето кај Спортинг

Еурофарм Пелистер ја испушти победата на гостувањето кај Спортинг

Еурофарм Пелистер ја испушти победата на гостувањето кај Спортинг З.С. Пред 3 минути Еурофарм Пелистер одигра нерешено во Португалија/ фото: Е. Пелистер Ракометарите на Еурофарм Пелистер одиграа само 27:27 на гостувањето кај Спортинг Лисабон во петтото коло од Лигата на Европа, иако победата ја имаа во своите раце. Битолчани во последната минута влегоа

Еурофарм Пелистер изгоре од желба за трета врзана победа во ЕЛ и ремизираше со Спортинг

Еурофарм Пелистер изгоре од желба за трета врзана победа во ЕЛ и ремизираше со Спортинг

Македонскиот ракометен вицешампион, Еурофарм Пелистер пропушти голема шанса да продолжи со серијата победи во Европската лига и вечерва одигра само реми против Спортинг. „Зелено-белите“ одиграа квалитетно на гостувањето во Лисабон, но иако имаа позитива во текот на целиот натпревари, во самиот финиш избрзаа во клучниот напад и дозволија Спортинг да

Е.Пелистер пропушти шанса за победа во Лисабон, се враќа со бод!

Е.Пелистер пропушти шанса за победа во Лисабон, се враќа со бод!

Е.Пелистер не успеа да дојде до целиот плен во Лисабон иако имаше отворен пат кон победата. Битолчани на крајот мора да биде задоволен со реми од гостувањето кај Спортинг (27-27) во рамките на петото коло во Европската лига. Одлично прво полувреме одиграа битолските ракометари, предводени од Секељи и неговите шест интервенции (еден седмерец). По водството