притисни ентер »

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси
Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Навивачите на Барселона кои очекуваа и покрај тоа што клубот е значително ослабен по катастрофалното лето да има слатка одмазда против Баерн Минхен, на крајот останаа разочарани, откако германскиот шампион стигна до рутинска 0:3 победа пред 40 илјади домашни каталонски фанови. Иако резултатот не беше драстичен како 8:2 победата од пред две години,

ЛШ: Баерн (М) го освои „Камп Ноу“, Лукаку за победа на европскиот првак

ЛШ: Баерн (М) го освои „Камп Ноу“, Лукаку за победа на европскиот првак

Во дербито на вечерта Барселона повторно е поразена од Баерн (М) во меч на домашен терен во Лигата на шампионите. По ланскиот дебакл од 8:2, Каталонците кои имаат големи играчки промени по заминувањето на Меси, лесно го положија оружјето пред германскиот шампион, кој овој пат замина со победа од 3:0. Со голот на Томас Милер во првиот дел, баварците

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Навивачите на Барселона кои очекуваа и покрај тоа што клубот е значително ослабен по катастрофалното лето да има слатка одмазда против Баерн Минхен, на крајот останаа разочарани, откако германскиот шампион стигна до рутинска 0:3 победа пред 40 илјади домашни каталонски фанови. Иако резултатот не беше драстичен како 8:2 победата од пред две години,

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Навивачите на Барселона кои очекуваа и покрај тоа што клубот е значително ослабен по катастрофалното лето да има слатка одмазда против Баерн Минхен, на крајот останаа разочарани, откако германскиот шампион стигна до рутинска 0:3 победа пред 40 илјади домашни каталонски фанови. Иако резултатот не беше драстичен како 8:2 победата од пред две години,

ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“

ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“

Баерн Минхен има 0:1 водство по 45 минути на „Ноу Камп“ против Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, откако Томас Милер, кој вчера го прослави својот 32. роденден го постигна својот 7. гол во мечевите против каталонскиот клуб. Во реприза на славниот меч од пред две сезони, кога Баерн победи со 8:2 во четврт-финалето на ЛШ, Барселона

Баерн Минхен ја надигра и убедливо ја победи Барселона на Камп Ноу

Баерн Минхен ја надигра и убедливо ја победи Барселона на Камп Ноу

Баерн Минхен доминираше против Барселона на Камп Ноу и на крајот се радуваше на убедлва победа од 3-0. Баерн Минхен доминираше против Барселона на Камп Ноу и на крајот се радуваше на убедлва победа од 3-0. Баварците во моментов се пресилни за Барселона. Каталонскиот тим помина лошо на првиот натпревар без Меси во Лигата на шампионите. Баерн Минхен

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Јуве убедливо против Малме, Баерн среќно поведе на „Камп Ноу“

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Јуве убедливо против Малме, Баерн среќно поведе на „Камп Ноу“

Првите 45 минути донесоа интересен фудбал на вечерашните 6 меча од 1. коло во новата сезона на ЛШ. Јувентус има најубедлива предност со 3:0 на гостувањето кај Малме, благодарение на головите на Алекс Сандро (23’), Дибала (п, 43’) и Мората (45’). Минимална предност обезбеди Баерн (М) на гости кај Барселона. По еден шут на Томас Милер, Ерик Гарсија го

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Јуве убедливо против Малме, Баерн среќно поведе на „Камп Ноу“

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Јуве убедливо против Малме, Баерн среќно поведе на „Камп Ноу“

Првите 45 минути донесоа интересен фудбал на вечерашните 6 меча од 1. коло во новата сезона на ЛШ. Јувентус има најубедлива предност со 3:0 на гостувањето кај Малме, благодарение на головите на Алекс Сандро (23’), Дибала (п, 43’) и Мората (45’). Минимална предност обезбеди Баерн (М) на гости кај Барселона. По еден шут на Томас Милер, Ерик Гарсија го

ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“

ЛШ полувреме: Милер го има удрено „меракот“ на Барса, Баерн води на „Ноу Камп“

Баерн Минхен има 0:1 водство по 45 минути на „Ноу Камп“ против Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, откако Томас Милер, кој вчера го прослави својот 32. роденден го постигна својот 7. гол во мечевите против каталонскиот клуб. Во реприза на славниот меч од пред две сезони, кога Баерн победи со 8:2 во четврт-финалето на ЛШ, Барселона

Барса има уште многу да учи за да го стигне Баерн, Јуве убедлив, Челси со еден гол до три бода…

Барса има уште многу да учи за да го стигне Баерн, Јуве убедлив, Челси со еден гол до три бода…

Баерн Минхен му одржа фудбалска лекција на тимот на Барселона, славејќи со 0-3 на гостувањето на „Камп Ноу“ на отворањето на новата сезона во Лигата на Шампионите. Баварците доминираа од самиот почеток, преку Милер дојдоа до предност, а на почетокот од вториот дел зголемија на 0-2 со голот што го постигна Левандовски, откако Мусиала со извонреден удар