притисни ентер »

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата
Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Весникот „Дејли Рекорд“ денеска излезе со информација дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го земат Сане уште во 2016 година кога играше за Шалке. Тогаш идејата беше да се привлече и да одигра уште една сезона на изнајмување во „кралскосините“. Во истата година,

Sвезда на Манчестер Сити се сели на „Алијанц арена“

Sвезда на Манчестер Сити се сели на „Алијанц арена“

Баерн Минхен е заинтересиран за услугите на ѕвездата на Манчестер Сити, Лирој Сане, откако Пеп Гвардиола го одобрил заминувањето на германскиот фудбалер. 23-годишниот крилен напаѓач сезонава за англискиот шампион забележа 46 настапи, на кои постигна 16 гола и 18 асистенции. Сепак, во финишот на сезоната најчесто добиваше шанса од клупата, поради што

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Весникот „Дејли Рекорд“ денеска излезе со информација дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го земат Сане уште во 2016 година кога играше за Шалке. Тогаш идејата беше да се привлече и да одигра уште една сезона на изнајмување во „кралскосините“. Во истата година,

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Весникот „Дејли Рекорд“ денеска излезе со информација дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го земат Сане уште во 2016 година кога играше за Шалке. Тогаш идејата беше да се привлече и да одигра уште една сезона на изнајмување во „кралскосините“. Во истата година,

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Весникот „Дејли Рекорд” денеска излезе со информација дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го земат Сане уште во 2016 година кога играше за Шалке. Тогаш идејата беше да се привлече и да одигра уште една сезона на изнајмување во „кралскосините”. Во истата година,

Баерн подготвува голем удар, започна преговори со Сане

Баерн подготвува голем удар, започна преговори со Сане

Германскиот хегемон Баерн Минхен сака да го врати напаѓачот Лерој Сане во германското првенство, информира „Дејли рекорд“. Британските медиуми тврдат дека Баварците веќе започнале преговори со Манчестер Сити за трансфер на напаѓачот, кој сака да биде постојан стартер во својот клуб. 23-годишниот германски репрезентативец ќе покрие голема „дупка“ за

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Денешен „Дејли Рекорд“ јавува дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го ангажираат Сане уште во 2016 година кога играше за Шалке. Во истата година, сепак, Пеп Гвардиола ги напушти Баварците, а Сане одлучи да му се придружи во Манчестер Сити. Неговиот сегашен договор

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Баерн се обидува да го врати Сане во Бундеслигата

Весникот „Дејли Рекорд“ денеска излезе со информација дека Баерн Минхен започнал разговори со Манчестер Сити за можноста Лерој Сане да се врати во Германија. Баварците имаа желба да го земат Сане уште во 2016 година кога играше за Шалке. Тогаш идејата беше да се привлече и да одигра уште една сезона на изнајмување во „кралскосините“. Во истата година,

Лирој Сане е трансфер-цел на Баерн Минхен

Лирој Сане е трансфер-цел на Баерн Минхен

Лирој Сане би можел да се врати во Германија, каде би потпишал договор со најтрофејниот клуб во оваа земја, Баерн Минхен. „Гардијан“ пишува дека челниците на Баварците веќе ги започнале преговорите со Манчестер сити околу можниот трансфер. Сане се уште не добил понуда од клубот за продолжување на договорот, а медиумите тврдат дека неговите лоши односи

Лирој Сане е трансфер-цел на Баерн Минхен

Лирој Сане е трансфер-цел на Баерн Минхен

Лирој Сане би можел да се врати во Германија, каде би потпишал договор со најтрофејниот клуб во оваа земја, Баерн Минхен. „Гардијан“ пишува дека челниците на Баварците веќе ги започнале преговорите со Манчестер сити околу можниот трансфер. Сане се уште не добил понуда од клубот за продолжување на договорот, а медиумите тврдат дека неговите лоши односи