притисни ентер »

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија
Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија

Кралицата на поп-музиката како што многумина ја нарекуваат, Мадона, сепак ќе настапи на финалето на овогодишната Евровизија која ќе се одржи на 18-ти мај. Иако нејзиниот настап беше ставен под знак прашалник заради конфликтот околу договорот, претставниците на Мадона соопштиле дека оваа голема поп ѕвезда сепак ќе настапи во ревијалниот дел на финалната

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодинешната Евровизија

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодинешната Евровизија

Кралицата на поп-музиката како што многумина ја нарекуваат, Мадона, сепак ќе настапи на финалето на овогодинешната Евровизија која ќе се одржи на 18-ти мај. Иако нејзиниот настап беше ставен под знак прашалник заради конфликтот околу договорот, претставниците на Мадона соопштиле дека оваа голема поп ѕвезда сепак ќе настапи во ревијалниот дел на финалната

Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу танчери и соработници, пишува DrownedMadonnа . На аеродромот ја пречекаа и организаторите на Евровизија, иако нејзиниот настап засега не е сигурен, оти нема потпишано договор со Европската радиодифузна

Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу танчери и соработници, пишува DrownedMadonnа . На аеродромот ја пречекаа и организаторите на Евровизија, иако нејзиниот настап засега не е сигурен, оти нема потпишано договор со Европската радиодифузна

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг ФОТО

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг ФОТО

Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион. Поп-кралицата Мадона (60) штотуку пристигна во Тел Авив, Израел, со приватен авион. Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион. Мадона веднаш отишла во нејзиниот хотел. Како што потврдува весникот

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Поп ѕвездата синоќа пристигна во Израел за да гостува на финалето на Евровизија во сабота. Поп ѕвездата Мадона со приватен авион слета синиќа на аеродромот во Бен Гурион, носејќи шешир во обид да се спаси од папараците да го сликаат нејзиното лице. Сместена е во хотелот „Дан“, а за неа и нејзината екипа е резервиран целиот петти кат. Кралицата на поп-музиката

Мадона: Ми се крши срцето и уништена сум

Мадона: Ми се крши срцето и уништена сум

Движењето за бојкот, откажувањето од финансирање и санкциите против Израел, предводено од Палестинците, ги повикаа уметниците да го бојкотираат напреварот за избор на песна Евровизија. Кралицата на поп музиката Мадона (60), по повод нејзиниот долгоочекуван настап на финалната вечер на „Евровизија“ во сабота во Тел Авив, изјави дека таа секогаш ќе се

Мадона пристигна во Тел Авив

Мадона пристигна во Тел Авив

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Како што беше најавено од организаторите на „Евровизија 2019“, поп кралицата Мадона синоќа доцна слета на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, за да учествува на финалното шоу, потврди весникот „Д Тајмс оф Израел“. Мадона пристигна со бел приватен авион, а освен од организаторите на фестивалот, ја

ПРИСТИГНА И МАДОНА ВО ИЗРАЕЛ: Пејачката се подготвува за настап на Евросонг!

ПРИСТИГНА И МАДОНА ВО ИЗРАЕЛ: Пејачката се подготвува за настап на Евросонг!

– Поп пејачката Мадона пристигна во Израел, каде што треба да настапи на Евросонг во саботата, на 18-ти мај, пред финалниот натпревар за најдобра песна. Мадона пристигна во Израел во вторникот вечерта по шпekулациите дека може да го oткaже нејзиниот настап поради нecогласување околу плаќањето или пoвик на палecтинците да го бojкотира настапот, пренесува

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг

Тел Авив, 15. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поп-кралицата Мадона (60) штотуку пристигна во Тел Авив, Израел, со приватен авион. Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион. Мадона веднаш отишла во нејзиниот хотел. Како што потврдува весникот „Д Тајмс оф Израел“, поп-кралицата слетала на аеродромот „Бен