притисни ентер »

МотоГП возачи за 2020
МотоГП возачи за 2020

МотоГП возачи за 2020

Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година. Листа на сите се познати договори кои возачи и тимовите ги имаат за 2020 година. Repsol Honda: Marc Marquez (До крајот на 2020) Jorge Lorenzo (До крајот на 2020) Monster Yamaha: Maverick Vinales (До крајот на 2020) Valentino Rossi (До крајот на 2020) Ducati Team: Andrea