притисни ентер »

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна
Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот. Перишиќ успешно мина лекарски прегледи и ќе игра на изнајмување на стадионот „Алијанц Арена“ со можност за откуп по

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот. Перишиќ успешно мина лекарски прегледи и ќе игра на изнајмување на стадионот „Алијанц Арена“ со можност за откуп по

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот. Перишиќ успешно мина лекарски прегледи и ќе игра на изнајмување на стадионот „Алијанц Арена“ со можност за откуп по

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот. Перишиќ успешно мина лекарски прегледи и ќе игра на изнајмување на стадионот „Алијанц Арена“ со можност за откуп по крајот на сезоната.

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

Баерн Минхен го потврдија доаѓањето на Иван Перишиќ од Интер на едногодишна позајмица со опција за купување на договорот на крајот на сезоната. Перишиќ има доста искуство во Бундеслигата, бидејќи играше за Волфсбург и Борусија Дортмунд, а во Интер е од 2015 година. „Среќен сум што се враќам во Германија. Баерн е еден од најголемите клубови во историјата

Перишиќ е нов играч на Баерн Минхен

Перишиќ е нов играч на Баерн Минхен

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ го комплетираше трансферот во Баерн Минхен каде што пристигнува на едногодишна позајмица од редовите на милански Интер. Перишиќ премина во Интер во 2015-та година откако претходно настапуваше во Германија во екипите на Борусија Дортмунд и Волфсбург. Во Баерн Минхен пристигнува откако новиот тренер на Интер, Антонио

Официјално: Перишиќ дел од Баерн

Официјално: Перишиќ дел од Баерн

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од Минхен. Претходно се појавија информации дека тимот од Минхен ќе плати пет милиони евра за годишно изнајмување

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

Баерн Минхен го потврдија доаѓањето на Иван Перишиќ од Интер на едногодишна позајмица со опција за купување на договорот на крајот на сезоната. Перишиќ има доста искуство во Бундеслигата, бидејќи играше за Волфсбург и Борусија Дортмунд, а во Интер е од 2015 година. „Среќен сум што се враќам во Германија. Баерн е еден од најголемите клубови во историјата

Официјално: Перишиќ се пресели во Баерн Минхен

Официјално: Перишиќ се пресели во Баерн Минхен

30 годишниот хрватски репрезентативец и официјално е нов член на германски Баерн Минхен, оваа сезона ќе настапува како позајмен фудбалер, а на крајот од истата „Баварците“ ќе имаат можност да го откупат неговиот договор. Баерн Минхен и официјално ги засили сопствените редови со офанзивецот Иван Перишиќ, Хрватот си замина од Интер а во дресот на „Баварците“

Баерн со пофали со Перишиќ

Баерн со пофали со Перишиќ

Германскиот фудбалски првак Баерн Минхен денеска се пофали дека го комплетирал трансферот на хрватскиот интеранционалец Иван Перишиќ, кој пристигна на едногодишна позајмица од редовите на италјанскиот Интер. Бундеслигашот идното лето ќе има можност целосно да го откупи договорот на Перишиќ со Интер. Перишиќ е повратник во Бундеслигата. Пред да замине