притисни ентер »

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед
Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Во недела, 13.01, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се соочуваат еден против друг во дербито на 22-та рунда во англиската Премиер лига. Двата тима се во одлична форма со само еден пораз во последните шест натпревари на сите турнири. „Црвените Ѓаволи“ се целосно трансформирани по отпуштањето на португалскиот менаџер Жозе Мурињо и назначувањето на норвешкиот

Солскјер: Не е случајно тоа што Јунајтед го сака Покетино!

Солскјер: Не е случајно тоа што Јунајтед го сака Покетино!

Привремениот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер имаше само пофални зборови за работата на неговиот колега Маурисио Покетино на клупата на Тотенхем. Солскјер на 22 декември седна на тренерската клупа на Јунајтед и таму треба да остане до крајот на сезоната, а англиските медиуми се погласни шпекулираат дека негов наследник ќе биде Маурисио

Покетино е опција за Јунајтед

Покетино е опција за Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Покетино е опција за Јунајтед

Покетино е опција за Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Покетино. Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ги оценувам другите менаџери, но можам да кажам дека добро работие во неговиот

Солскјер конечно прозборе: Јунајтед го сака Покетино? Па, тоа не е…

Солскјер конечно прозборе: Јунајтед го сака Покетино? Па, тоа не е…

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер кажа пред мечот со Тотнем дека не го изненадува тоа што стратегот на лондонскиот клуб, Маурицио Покетино привлекува интерес од страна на „црвените ѓаволи“. Солскјер на 22 декември седна на тренерската клупа на Јунајтед и таму треба да остане до крајот на сезоната. Норвежанецот има одличен старт на

Ова со Мурињо не го гледавме: Солскјер најави напаѓачки фудбал против Тотенхем на „Вембли“

Ова со Мурињо не го гледавме: Солскјер најави напаѓачки фудбал против Тотенхем на „Вембли“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на прес конференцијата во пресрет на дерби пресметката со Тотенхем изјави дека на „Вембли“ нема да одат да се бранат туку дека ќе го нападнат противникот кој е повисоко на табелата во Премиер лигата. Норвежанецот истакна дека како клуб тие треба да се подготвуваат за секој натпревар посебно и да се

Ова со Мурињо не го гледавме: Солскјер најави напаѓачки фудбал против Тотенхем на „Вембли“

Ова со Мурињо не го гледавме: Солскјер најави напаѓачки фудбал против Тотенхем на „Вембли“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на прес конференцијата во пресрет на дерби пресметката со Тотенхем изјави дека на „Вембли“ нема да одат да се бранат туку дека ќе го нападнат противникот кој е повисоко на табелата во Премиер лигата. Норвежанецот истакна дека како клуб тие треба да се подготвуваат за секој натпревар посебно и да се

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ги оценувам другите тренери, но можам да кажам дека добро работеше во неговиот клуб. Шпекулации за неговото

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ги оценувам другите тренери, но можам да кажам дека добро работеше во неговиот клуб. Шпекулации за неговото

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Солскјер: Покетино во Манчестер јунајтед? Шпекулациите се на место

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги коментираше гласините за можното пристигнување на „Олд Трафорд“ на сегашниот предводник на Тотетнхем, Маурисио Покетино. – Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ги оценувам другите тренери, но можам да кажам дека добро работеше во неговиот клуб. Шпекулации за неговото