притисни ентер »

Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас
Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас

Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас

Неделава следуваат реванш дуелите од четвртфиналната фаза од Лигата на Шампионите, а тимот на ПСЖ одново се соочува со страшен предизвик наречен Баерн Минхен. Французите бранат предност од 3:2 од првиот дуел но со оглед на тоа против кого играат таа не им гарантира ама баш ништо. „Баерн е екипа која игра сериозен фудбал и мислам дека нема да го промени

Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас

Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас

Неделава следуваат реванш дуелите од четвртфиналната фаза од Лигата на Шампионите, а тимот на ПСЖ одново се соочува со страшен предизвик наречен Баерн Минхен. Французите бранат предност од 3:2 од првиот дуел но со оглед на тоа против кого играат таа не им гарантира ама баш ништо. „Баерн е екипа која игра сериозен фудбал и мислам дека нема да го промени

Покетино искрен: Шампионот секогаш е фаворит

Покетино искрен: Шампионот секогаш е фаворит

Иако во поголемиот дел од мечот беше во подредена позиција, ПСЖ успеа да слави во Минхен против Баерн со 3:2 и со тоа да се стекне со убава предност пред реваншот на свој терен. Сепак, тренерот на „Светците“ Маурисио Покетино нема никакви илузии, свесен е дека пред неговата екипа е тешка задача, па фаворитската улога му ја препушта на актуелниот европски

Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас

Покетино: Баерн и натаму е фаворит во дуелот со нас

Неделава следуваат реванш дуелите од четвртфиналната фаза од Лигата на Шампионите, а тимот на ПСЖ одново се соочува со страшен предизвик наречен Баерн Минхен. Французите бранат предност од 3:2 од првиот дуел но со оглед на тоа против кого играат таа не им гарантира ама баш ништо. „Баерн е екипа која игра сериозен фудбал и мислам дека нема да го промени

Официјално: Капитенот на ПСЖ го пропушта реваншот против Баерн

Официјално: Капитенот на ПСЖ го пропушта реваншот против Баерн

Капитенот на Пари Сен Жермен, Маркињос дефинитивно ќе го пропушти утрешниот реванш од Лигата на шампионите против Баерн Минхен на „Паркот на принцовите“ поради повреда. Оваа информација ја потврди тренерот на „Светците“, Маурисио Покетино, ден пред решавачкиот натпревар на неговиот тим за пласман во второто по ред полуфинале од елитното натпреварување

Иако победи во Минхен, за Почетино Баерн е фаворит во реваншот

Иако победи во Минхен, за Почетино Баерн е фаворит во реваншот

Тренерот на Пари Сен Жермен, Маурисио Почетино го најави реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите против Баерн во кој неговиот тим има предност од 3:2 од првиот натпревар. Реваншот е закажан за утре во 21 часот на „Паркот на принцовите“, а Почетино верува дека неговиот тим треба да оди на победа. „Баерн е тим што игра фудбал и мислам дека

ПСЖ остана без капитенот за реваншот против Баерн Минхен

ПСЖ остана без капитенот за реваншот против Баерн Минхен

Капитенот на ПСЖ, Маркињос нема да настапи во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) поради повреда и тоа ќе биде проблем за тренерот Маурицио Покетино. За разлика од првиот меч од пред пет дена, во составот на ПСЖ се враќаат Марко Верати и Алесандро Флоренци, кои пред неколку дена го победија ковид-19. Флоренци најверојатно ќе биде

Покетино: Ништо не е готово кога играте против Германци, Баерн е најдобрата екипа на светот

Покетино: Ништо не е готово кога играте против Германци, Баерн е најдобрата екипа на светот

Менаџерот на ПСЖ вели дека неговите играчи треба да бидат цврсти, да го репризираат изданието од првиот меч и да играат тимски Маурисио Покетино ја спушта топката во таборот на Пари Сен Жермен пред утрешниот реванш меч со Баерн Минхен и вели дека ќе треба најмалку реприза од неговите играчи од претставата што ја прикажаа во Минхен за да се елиминира

Покетино стравува од Баерн: Со екипи од Германија никогаш не се знае

Покетино стравува од Баерн: Со екипи од Германија никогаш не се знае

ПСЖ го пречекува Баерн Минхен со предност 3-2 по првиот дуел во Германија, но сепак, тренерот на „светците“, Маурисио Покетино смета дека кога се игра со екипи од Бундес лигата, никогаш не е готово сè додека тоа не го потврди резултатот. Покетино повикува на максимална сериозност, предупреди дека Баерн во Париз има подеднакви шанси за пласман во следната