притисни ентер »

По Сараево и Приштина, шефот на НАТО пристигна во Белград
По Сараево и Приштина, шефот на НАТО пристигна во Белград

По Сараево и Приштина, шефот на НАТО пристигна во Белград

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во понеделникот вечерта (20 ноември) пристигна во Белград, каде го пречека српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ. Утре (21 ноември) тој ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ и со премиерката Ана Брнабиќ. Шефот на НАТО ќе се сретне и со српски научници кои ќе ја претстават технологијата

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција. Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ,

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција. Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ,

Столтенберг во посета на Србија

Столтенберг во посета на Србија

реклама Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг вечерва допатува во Белград каде се очекува утре да има средби со српскиот претседател Александар Вучиќ На белградскиот аеродром Столтенберг беше пречекан од српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ. реклама Вечерва на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречекав генералниот секретар на НАТО,

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција. Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ,

Столтенберг вечерва стигна во Србија, следна станица С. Македонија

Столтенберг вечерва стигна во Србија, следна станица С. Македонија

Столтенберг вечерва стигна во Србија, следна станица С. Македонија М.Р.П. Пред 2 минути фото: Министерство за одбрана на Србија, Јенс Столтенберг стигна на белградскиот аеродром Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг пристигна во официјална посета на Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ го пречека вицепремиерот и министер за одбрана

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи сѐ за да не се повтори насилството од мај и од септември

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи сѐ за да не се повтори насилството од мај и од септември

Тој додаде дека НАТО го разгледува своето воено присуство на Западен Балкан. Столтенберг по средбата со претседателката на Косово, Вјоса Османи истакна дека Алијансата ќе направи се што е неопходно за да осигури безбедна средина за сите луѓе во Косово. Столтенберг наведе дека Алијансата ќе направи се за да не се повтори насилството што беше забележано

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи сѐ за да не се повтори насилството од мај и од септември

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи сѐ за да не се повтори насилството од мај и од септември

Тој додаде дека НАТО го разгледува своето воено присуство на Западен Балкан. Столтенберг по средбата со претседателката на Косово, Вјоса Османи истакна дека Алијансата ќе направи се што е неопходно за да осигури безбедна средина за сите луѓе во Косово. Столтенберг наведе дека Алијансата ќе направи се за да не се повтори насилството што беше забележано

Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се’ за да спречи повторување на насилството од мај и септември

Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се’ за да спречи повторување на насилството од мај и септември

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во Приштина изјави дека Алијансата ќе направи се’ за да спречи, како што рече, повторување на насилството што беше забележано во мај, како и во Бањска на 24 септември, велејќи дека е важно да се пронајдат одговорните за да се обезбеди таквото насилство да не се повтори. „Насилството во Косово