притисни ентер »

Honor 10i ќе има тројна камера
Honor 10i ќе има тројна камера

Honor 10i ќе има тројна камера

Во интернет се појавија фотографии од досега непознат модел со брендот Honor. Според информациите тој ќе се вика Honor 10i, а камерите ќе бидат најинтересниотмомент во него. Таа за селфи е со резолуција 32 мегапиксели, а главната е тројна со 24-, 8- и 2 мегапикселни сензори. Меѓу другите познати спецификации на уредот се 6,2-инчен FHD + IPS LCD дисплеј,

Honor 10i ќе биде со тројна задна камера

Honor 10i ќе биде со тројна задна камера

Honor 10 серијата го добива новиот модел Honor 10i, кој ќе биде со сличен дизајн со Honor 10 Lite и ќе има три задни камери од задната страна. Honor 10i ќе има 6,2 инчен дисплеј, со задна камера од 24MP+8MP+2MP и предна селфи камера со 32MP. Kirin 710 процесорот ќе биде под хауба во комбинација со 4GB RAM и 128GB ROM меморија.

Honor 10i пристигнува со три камери на задната страна

Honor 10i пристигнува со три камери на задната страна

Подбрендот на Huawei, Honor подготвува уште еден член на Honor 10 серијата паметни телефони. Со дизајнот сличен на Honor 10 Lite моделот, новиот паметен телефон се истакнува по својата тројна задна камера и би требало да го добие името Honor 10i. Оваа информација, како и фотографиите од наводниот уред пристигнуваат од руската интернет страница Hi-Tech