притисни ентер »

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да НЕ ОДГОВАРА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ВЛАСТА
Мицкоски: Главната борба на Заев беше да НЕ ОДГОВАРА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ВЛАСТА

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да НЕ ОДГОВАРА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ВЛАСТА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека лидерската средба била борба на премиерот Зоран Заев да се спаси од одговорноста за криминалите на власта. Мицкоски кажа дека Заев барал, на секој начин да се спаси себе си, својата фамилија, но и блиските соработници, од крминалот. Тој кажа дека има индиции и за други криминални скандали од размерот

Мицковски: Немаше договор бидејќи Заев сака озаконување на криминалот во сопствените редови

Мицковски: Немаше договор бидејќи Заев сака озаконување на криминалот во сопствените редови

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција денес говореше за синоќешната лидерска средба и за причината зошто не е постигнат договор. Вели дека СДСМ и нивните мегафони синоќа и од утрово изнеле лаги, кои имаат за цел дефокусирање на вниманието од вистинските причини за непостигнување на договор. -Вчера пред мене беа луѓе кои не

Мицкоски: Заев не сака да се дојде до Кирацовски, ниту до Ременски

Мицкоски: Заев не сака да се дојде до Кирацовски, ниту до Ременски

Планот на Заев е да не се постигне договор. Тој сака контрола врз новото обвинителство а тоа му треба за да не одговора и за Рекет, но богами и за Рекет 2, Рекет 3, Рекет 4…, тендерите на Рашковски. Да не се стигне ниту до Кирацовски, ниту до Ременски и сите опфатени во силна криминализираност. Ете затоа нема договор, изјави денеска на прес конференција

Мицкоски:  Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите

Мицкоски: Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски  денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол за да не се постигне договор и за да ги заштити криминалите своите и криминалите на неговите соработници, но остава простор за продолжување на  преговорите за законот за јавно обвинителство, на којашто точка и заврши

Мицкоски обелодени зошто вчера не беше постигнат договор: Главна борба на Заев беше да се заштити себеси, фамилијата и луѓето од власта

Мицкоски обелодени зошто вчера не беше постигнат договор: Главна борба на Заев беше да се заштити себеси, фамилијата и луѓето од власта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција денес говореше за синоќешната лидерска средба и за причината што не е постигнат договор. Вели дека СДСМ и нивните мегафони синоќа и од утрово изнеле лаги, како што тој ги нарече, лаги од епски размери. Мицкоски вели дека станува збор за измислици кои имаат за цел дефокусирање на вниманието

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да се спаси од одговорност за криминалите на власта

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да се спаси од одговорност за криминалите на власта

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да се спаси од одговорност за криминалите на власта Вчера пред мене беа луѓе кои не сакаат владеење на правото, не сакаат правда и бегаат од соочување со законите затоа што нивната целокупна работа може да стане предмет на истрага на обвинителство кое вчера беше предмет на разговори. Сите знаеме дека не се чисти

Главната борба на Заев беше за спас од одговорноста за криминалите на власта

Главната борба на Заев беше за спас од одговорноста за криминалите на власта

Главната борба на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на маратонската лидерска средба што се одржа вчера во Собранието била барање спас од одговорноста за криминалите на власта, изјави на денешната прес-конференција лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според Мицкоски, до доцна во ноќта спроти тимот на ВМРО-ДПМНЕ седел очајник потопен

Мицкоски обелодени зошто вчера не беше постигнат договор: Главна борба на Заев беше да се заштити себеси, фамилијата и луѓето од власта

Мицкоски обелодени зошто вчера не беше постигнат договор: Главна борба на Заев беше да се заштити себеси, фамилијата и луѓето од власта

Мицкоски обелодени зошто вчера не беше постигнат договор: Главна борба на Заев беше да се заштити себеси, фамилијата и луѓето од власта Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција денес говореше за синоќешната лидерска средба и за причината што  не е постигнат договор. Вели дека СДСМ и нивнте мегафони синоќа и од утрово изнеле лаги,

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да се спаси од одговорност за криминалите на власта

Мицкоски: Главната борба на Заев беше да се спаси од одговорност за криминалите на власта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека лидерската средба била борба на премиерот Зоран Заев да се спаси од одговорноста за криминалите на власта. Мицкоски кажа дека Заев барал, на секој начин да се спаси себе си, својата фамилија, но и блиските соработници, од крминалот. Тој кажа дека има индиции и за други криминални скандали од размерот

Мицкоски: Заев е очајник кој сака да избега од правдата

Мицкоски: Заев е очајник кој сака да избега од правдата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го нарече Заев очајник кој сака да избега од правдата. Според Мицкоски Заев се препотувал за да најде начин како да ги спаси замешаните во случајот „Рекет“ функционери на СДСМ. Мицкоски најави дека и покрај тоа што по неуспешните преговори Заев добил неколку месеци мир, правдата ќе го стигне за случаите „Рекет“,