притисни ентер »

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар
По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во полуфиналето. Претходно во сезоната беше објавен трансферот на Френки де Јонг од Ајакс, а капитенот на холандскиот

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу“, информира „Екип“. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос“. Договорот сепак ќе биде

Познати имиња: Кој може да го замени Гризман во Атлетико

Познати имиња: Кој може да го замени Гризман во Атлетико

Францускиот напаѓач, Антоан Гризман во текот на вчерашниот ден се огласи и побара да си замине од Атлетико Мадрид, поточно е подготвен за нов предизвик во неговата кариера. Гризман не ја посочи својата следна дестинација, но можно е веќе да има одреден договор со некој клуб, а во прв план се споменува Барселона иако и ПСЖ е една сериозна опција за

Откриени деталите од договорот помеѓу Барса и Гризман, Французинот се откажува од богатство

Откриени деталите од договорот помеѓу Барса и Гризман, Французинот се откажува од богатство

Антоан Гризман замнува од Атлетико и многумина веруваат дека негова следна дестинација ќе биде Камп Ноу, се шпекулира дека напаѓачот и Барса си имаат подадено рака за пет годишен договор и плата од 17 милиони евра по сезона. Синоќа вест на денот беше одлуката на Антоан Гризман да го напушти Атлетико. Французинот по пет години поминати во Мадрид реши

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

По Гризман, Барселона планира уште еден трансфер удар

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во полуфиналето. Претходно во сезоната беше објавен трансферот на Френки де Јонг од Ајакс, а капитенот на холандскиот

По Гризман, Барселона планира уште еднa трансфер „бомба“

По Гризман, Барселона планира уште еднa трансфер „бомба“

Тимот на Барселона напорно работи на изградба на нов тим за новата сезона. За време на оваа кампања, Каталонците немаа проблем да ја освојат титула во Премиер лигата, но тоа не беше случај во Лигата на шампионите, каде што тимот испадна во полуфиналето. Претходно во сезоната беше објавен трансферот на Френки де Јонг од Ајакс, а капитенот на холандскиот

Боли глава од платата на Гризман во Барса

Боли глава од платата на Гризман во Барса

Шпанските медиуми ги открија деталија од договорот помеѓу Барселона и Антоан Гризман кој треба да потпише петгодишен договор. Антоан Гризман од 1 јули ќе биде нов член на Барселона , објавуваат шпанските медиуми. Барселона по шокантната елиминација од Ливерпул во полуфиналето од Лигата на шампионите, одлучи да направи ремонт на екипата , 10 фудбалери

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу”, информира „Екип”. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос”. Договорот сепак ќе биде

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу“, информира „Екип“. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос“. Договорот сепак ќе биде

Откриено каква плата ќе добива Гризман во Барселона, Французинот се откажува од 20 милиони евра

Откриено каква плата ќе добива Гризман во Барселона, Французинот се откажува од 20 милиони евра

Антоан Гризман синоќа соопшти дека заминува од Атлетико Мадрид, напаѓачот не кажа каде ќе игра во иднина но многумина веруваат дека тоа е Барселона и дека двете страни веќе се имаат договорено. Синоќа вест на денот беше одлуката на Антоан Гризман да го напушти Атлетико. Французинот по пет години поминати во Мадрид реши дека е време за нов предизвик