притисни ентер »

Вечера за половина час: Макарони со модар патлиџан и домати
Вечера за половина час: Макарони со модар патлиџан и домати

Вечера за половина час: Макарони со модар патлиџан и домати

Ако сте љубители на тестенини, ви предложуваме да го подготвите овој едноставен рецепт за макарони со модар патлиџан и домати. Состојките се лесно достапни и ефтини, а рецептот е превкусен. Состојки: 400 гр. макарони 1 модар патлиџан Две чешниња лук Конзерва домати Оригано Сол, бибер Маслиново масло Пармезан Начин на подготовка: Измијте го модриот

Вечера за половина час: Макарони со модар патлиџан и домати

Вечера за половина час: Макарони со модар патлиџан и домати

| ноември 10, 2019 Ако сте љубители на тестенини, ви предложуваме да го подготвите овој едноставен рецепт за макарони со модар патлиџан и домати. Состојките се лесно достапни и ефтини, а рецептот е превкусен. Состојки: 400 гр. макарони 1 модар патлиџан Две чешниња лук Конзерва домати Оригано Сол, бибер Маслиново масло Пармезан Начин на подготовка:

Шпагети со лук, БИДЕТЕ ИТАЛИЈАНИ барем денес

Шпагети со лук, БИДЕТЕ ИТАЛИЈАНИ барем денес

Состојки: 500 гр. шпагети 100 мл. масло 6 чешниња стар лук магданос пресен 100 гр. пармезан 1/2 лажичка сол 2 прстофати црн бибер 1/2 лажичка лут црвен пипер Подготовка: Исчистете го и исечете го лукот на парчиња. Во тава ставете масло, додадете го лукот  и вклучете топлина на тивок оган. Во меѓувреме ставете ги тестенините да се варат. Гответе го