притисни ентер »

Како да направите чипс од јаболка?
Како да направите чипс од јаболка?

Како да направите чипс од јаболка?

За овој едноставен рецепт потребни ви се само 2 состојки. Состојки: 2 јаболка 1 лажичка цимет Приготвување: Загрејте ја рерната на 110°C. Измијте ги и исушете ги јаболката, потоа издлабете ги и исчистете ги од семките. Ако јаболката не се прскани, не мора да ги лупите. Исечете ги јаболките на тенки парчиња. Ставете ги парчињата на хартија за печење