притисни ентер »

Надал откри кога се враќа на тениските терени
Надал откри кога се враќа на тениските терени

Надал откри кога се враќа на тениските терени

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се рехабилитира од повреда и ќе биде подготвен за настап на Австралијан Опен, кој се игра од 14 до 27 јануари 2019 година. Вториот тенисер во светот го пропушти финишот на сезоната поради повреда на коленото, кога се откажа на полуфиналето на Ју-Ес Опен во текот на мечот со Хуан Мартин дел Потро. „Во контакт сме со Надал,

Мареј и Серена Вилијамс го потврдија учеството на АО

Мареј и Серена Вилијамс го потврдија учеството на АО

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на првиот грен слем турнир наредната година –  Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 место на листата. Трикратниот грен слем шампион нема одиграно ниту еден меч уште од поразот од Фернандо

Мареј и Серена Вилијамс го потврдија учеството на АО

Мареј и Серена Вилијамс го потврдија учеството на АО

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на првиот грен слем турнир наредната година –  Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 место на листата. Трикратниот грен слем шампион нема одиграно ниту еден меч уште од поразот од Фернандо

Познато е дали Рафа Надал ќе игра на првиот гренслем Австралија Опен

Познато е дали Рафа Надал ќе игра на првиот гренслем Австралија Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал откри на јавноста до каде е неговата повреда и дали ќе учествува на првиот тениски гренслем од 2019 година Австралија опен. Рафа изјави и потврди дека се чуствува добро, дека повредата е санирана и воедно го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен 2019. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег

НАДАЛ,МАРЕЈ И СЕРЕНА ЌЕ ИГРААТ НА АВСТРАЛИЈА  ОПЕН

НАДАЛ,МАРЕЈ И СЕРЕНА ЌЕ ИГРААТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

НАДАЛ,МАРЕЈ И СЕРЕНА ЌЕ ИГРААТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди  учеството  на  Австралија  Опен.Победникот на Грен слемот во Мелбург од 2009 година, поради повреда отсуствуваше неколку месеци   и го загуби првото место на АТП листата од Новак Ѓоковиќ.Покрај Надал,за Мелбурн е потврден и Енди Мареј.Британецот кој падна

Мареј преку заштитениот ранкинг до Австралија опен

Мареј преку заштитениот ранкинг до Австралија опен

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на грен-слемот Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 место на листата. Трикратниот грен-слем шампион нема одиграно ниту еден меч уште од поразот од Фернандо Вердаско во Кина во семптември

Надал ќе настапи на Австралија Опен, сака да ја врати најдобрата форма

Надал ќе настапи на Австралија Опен, сака да ја врати најдобрата форма

Рафаел Надал го потврди учеството на првиот грен слем турнир следната година, шпанскиот тенисер кој во последните месеци беше надвор од терените поради повреда, им се враќа на натпреварите. Во финишот од сезоната Надал беше симнат од првото место на АТП листата од Новак Ѓоковиќ кој ја врати високата форма. Но шпанскиот тенисер сака повторно да биде

Организаторите на Австралијан Опен соопштија одлични вести!

Организаторите на Австралијан Опен соопштија одлични вести!

Австралијан Опен по традиција е првиот грен-слем турнир во сезоната, па така ќе биде и во 2019 година, кога се игра во Мелбурн од 14 до 27 јануари. Љубителите на тенисот можат да здивнат, зашто организаторите соопштија одлични вести за тенисерите. Во Мелбурн ќе настапи Американката Серена Вилијамс, која не играше од контроверзното финале на Ју-ес опен

Серена Вилијамс го потврди учеството на Австралија Опен

Серена Вилијамс го потврди учеството на Австралија Опен

Најдобрата тенисерка на денешницата Серена Вилијамс се пријави на првиот Грен Слем турнир од новата сезона, Австралија Опен. Американката досега освоила седум титули во Мелбурн, а во јануари следната година ќе се обиде да го достигне рекордот на Маргарет Корт, која зад своето име има 24 титули на големите турнири. Одушевува фактот што 37-годишната

Надал го потврди учеството на Австралија Опен

Надал го потврди учеството на Австралија Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на претстојниот грен слем турнир Австралија опен. Ова го соопшти директорот на турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во препознатлива форма, изјави Тајли. За потсетување, Надал се соочи со повреди по САД Опен и е надвор од терените од септември