притисни ентер »

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто
ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во полуфиналето на елитното европско натпреварување. Челси, пак, на гости во Севилја кај Порто, стигна до

ЛШ: Мбапе донесе победа на ПСЖ во Минхен

ЛШ: Мбапе донесе победа на ПСЖ во Минхен

Францускиот првак ПСЖ со голема победа од 3:2 се враќа од гостувањето кај европскиот првак Баерн (М) во првото четвртфинале од ЛШ. Мбапе со два и Маркињос со еден гол, му носат голема предност на финалистот од ЛШ минатата сезона, кој на домашен терен на реваншот ќе се обиде да избори ново полуфинале. Во првата полуконтра која Французите ја имаа уште

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во полуфиналето на елитното европско натпреварување. Челси, пак, на гости во Севилја кај Порто, стигна до

Незапирливиот тандем го прекина триумфалниот марш на европскиот првак

Незапирливиот тандем го прекина триумфалниот марш на европскиот првак

Пари Сен Жермен ја прекина победничката низа на Баерн во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), благодарение на Килијан Мбапе и на Нејмар кои беа клучни во триумфот над актуелниот европски првак од 3-2, во четвртфиналниот меч одигран вечерва во Минхен. Креативноста на Нејмар и голгетерските способности на Мбапе дојдоа до израз, со што Бразилецот имаше

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во полуфиналето на елитното европско натпреварување. Челси, пак, на гости во Севилја кај Порто, стигна до

Харгривс: ПСЖ потроши богатство за вакви натпревари

Харгривс: ПСЖ потроши богатство за вакви натпревари

Победата на ПСЖ значи солидна предност за францускиот тим во пресрет на реваншот против Баерн Минхен, a составот од Париз уште еднаш профитираше од играта на ѕвезди како Килијан Мбапе и Нејмар. Овен Харгривс кој е поранешен фудбалер на Баерн, по натпреварот ги коментирал случувањата во Минхен за британски „Би-Ти Спорт“. – ПСЖ потроши богатство на Нејмар

ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси подобар од Порто

ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси подобар од Порто

Баерн Минхен играше, но ПСЖ даде повеќе голови на Алијанц Арената и оствари голем триумф од 3-2, Челси со 2-0 го совлада Порто во Севиља. Баерн Минхен играше, но ПСЖ даде повеќе голови на Алијанц Арената и оствари голем триумф од 3-2, Челси со 2-0 го совлада Порто во Севиља. Нова гостинска победа за ПСЖ против моќен противник, тимот на Покетино максимално

ПСЖ прекина неверојатна серија  на Ханси Флик во Лигата на шампионите

ПСЖ прекина неверојатна серија на Ханси Флик во Лигата на шампионите

Стратегот на Баерн Минхен, Ханси Флик се афирмираше како еден од најдобрите светски тренери веднаш по преземањето на клуботод страна на Нико Ковач. Флик за кого ова беше прв самостоен голем предизвик успеа да се снајде во улогата на предводник на Баерн Минхен и од тим кој често губеше, а знаеше да прима и по пет голови на натпревар направи тим кој

Флик не се предава: Не сакам да губам, но горд сум на тоа како игравме

Флик не се предава: Не сакам да губам, но горд сум на тоа како игравме

За прв пат од март 2019 година, Баерн загуби натпревар во Лигата на шампионите, а беше запрен од Пари Сен Жермен по серијата од 18 победи и едно реми. Ова е воедно и прв пораз на Ханси Флик на клупата на шампионите на Европа и Германија во елитното натпреварување, во натпревар во кој неговиот тим шутна близу 30 пати, а Кејлор Навас запиша 10 нереални

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Мбапе и Маркињос го стресоа Минхен, Маунт носи предност за Челзи

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Мбапе и Маркињос го стресоа Минхен, Маунт носи предност за Челзи

ПСЖ и Челзи заминаа на пауза со гол предност во дуелите со Баерн (М) и Порто и тоа на гостински терен во вечерашните први четврфиналени средби од ЛШ. ПСЖ во реприза на финалето од ЛШ од минатата сезона, одлично го отвори мечот во Минхен и многу подобро се снајде на очигледно проблематичниот терен поради снегот кој постојано паѓаше во првиот дел. Мбапе