притисни ентер »

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона
Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа дојде до одличен резултат на ВТА турнирот во Белинцона (Швајцарија). Таа се пласираше во третото коло, откако дојде до победа над третата носителка. Ѓорческа ја совлада кинеската тенисерка Ксју Ванг по пресврт. Откако првиот сет го загуби со 3-6, најдобрата македонска тенисерка во следните два сета. Во вториот

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа дојде до одличен резултат на ВТА турнирот во Белинцона (Швајцарија). Таа се пласираше во третото коло, откако дојде до победа над третата носителка. Ѓорческа ја совлада кинеската тенисерка Ксју Ванг по пресврт. Откако првиот сет го загуби со 3-6, најдобрата македонска тенисерка во следните два сета. Во вториот

Извонредна Лина Ѓорческа: Македонката ја елиминираше третата носителка на турнирот во Белинцона, Кинеската Ванг

Извонредна Лина Ѓорческа: Македонката ја елиминираше третата носителка на турнирот во Белинцона, Кинеската Ванг

Извонреден настап на најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа на ВТА турнирот вреден 60.000 долари во Белинцона, Швајцарија. Ѓорческа се пласираше во третото коло на турнирот откако ја елиминираше третата носителка, 20-годишната Кинеска Ксју Ванг, минатата година дел и од Топ 100 тенисерки во светот, а во моментов на 133. место на ВТА листата

Импресивна победа на Лина Ѓорческа против Ксју Ванг

Импресивна победа на Лина Ѓорческа против Ксју Ванг

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во третото коло на ИТФ-фјучерсот во Швајцарија откако славеше во второто коло против Ксју Ванг со 2:1, по сетови 3:6, 6:4 и 6:0. Ванг е на 133 место на ВТА ранг листата и во денешниот натпревар влезе како голем фаворит, но по водството по првиот сет, Ѓорческа најде сила и направи пресврт за триумф кој покажува

Ѓорческа се надмина и славеше голема победа над Ванг

Ѓорческа се надмина и славеше голема победа над Ванг

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го мина и второто коло на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Белинцона, Швајцарија, откако со 2-1 во сетови (3-6, 6-4, 6-0) славеше над Ксју Ванг. Ванг, која се наоѓа на 133. позиција на ВТА-листата, важеше за фаворит на хартија и ја имаше улогата на трета носителка, ама Ѓорческа се покажа во вистинско

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа дојде до одличен резултат на ВТА турнирот во Белинцона (Швајцарија). Таа се пласираше во третото коло, откако дојде до победа над третата носителка. Ѓорческа ја совлада кинеската тенисерка Ксју Ванг по пресврт. Откако првиот сет го загуби со 3-6, најдобрата македонска тенисерка во следните два сета. Во вториот

Ѓорческа успешно ја отвори главната фаза на силниот турнир во Белинцона

Ѓорческа успешно ја отвори главната фаза на силниот турнир во Белинцона

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа преку квалификациите стигна до главната фаза на силниот ИТФ турнир во Белинцона (Швајцарија) каде пак денеска успено го мине и првото коло. Ѓорческа се избори за триумф над Јуле Нимајер од Германија со 2-1 во сетови. Германката го реализираше првиот сет со 6-4, предизвик на кој Лина одговори на најдобар

Ѓорческа со пресврт-победа ја мина првата рунда во Белинцона

Ѓорческа со пресврт-победа ја мина првата рунда во Белинцона

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа имаше успешна прва рунда на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Белинцона, Швајцарија. Теточанката во првото коло се соочи со Јуле Нимер од Германија, против која славеше со 2-1 во сетови (4-6, 6-1, 6-3). Иако Ѓорческа губеше по првиот сет, одигра далеку подобро во следните два, доволно за второ коло. Во