притисни ентер »

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш
Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот. Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. „Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку и си одличен како личност. Ти посакувам

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот. Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. – Ти благодарам за сѐ, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку и си одличен како личност. Ти

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, неприкосновенит лидер на шпанскиот првак Барселона, Аргентинецот Лионел Меси му се обрати не тренерот Ернесто Валверде, кој вчера доби отказ од клубот. Тренерот Валверде замина од „Камп Ноу“  по освоени две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. -Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш,

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот. Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. „Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку и си одличен како личност. Ти посакувам

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Барселона, 14 јанаури 2020 (МИА) – Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот. Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. „Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Барселона, 14 јанаури 2020 (МИА) – Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот. Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат. „Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку

Меси на џентлменски начин му се заблагодари на Валверде

Меси на џентлменски начин му се заблагодари на Валверде

Капитенот и најголема ѕвезда на Барселона, Лионел Меси и доскорашниот тренер на каталонците Ернесто Валверде општо познато беа во одлични односи. Шпанецот од синоќа веќе не е тренер на Барселона, а по тој повод Аргентинецот на својот Фејсбук профил испрати емотивна порака до  Валверде. „Ти благодарам за се господине. Каде и да отидеш, со сигурност

Меси со емотивна порака се прости од Валверде

Меси со емотивна порака се прости од Валверде

Капитенот и најголема ѕвезда на Барселона, Лионел Меси испрати порака до Ернесто Валверде кој вчера доби отказ од клубот. Очигледно беше дека двајцата имаат одлични односи и соработка, па Меси со емотивна порака се збогуваше од својот тренер. „Ти благодарам за се господине. Каде и да отидеш, со сигурност ќе се справиш одлично, бидејќи не само што си