притисни ентер »

Уапсена битолчанка за поседување хероин во стан во Гостивар
Уапсена битолчанка за поседување хероин во стан во Гостивар

Уапсена битолчанка за поседување хероин во стан во Гостивар

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен

Во стан на битолчанка во Гостивар пронајден хероин

Во стан на битолчанка во Гостивар пронајден хероин

Полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар утринава околу 1:30 часот ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин. Полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи

Битолчанка приведена во Тетово под сомнение за трговија со хероин

Битолчанка приведена во Тетово под сомнение за трговија со хероин

Девојка од Битола рано изутринава е приведена откако при претрес, во просторијата кадешто престојувале е пронајдено хероин. Според полицискиот извештај: На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Утрово околу 01.30 часот по полноќ, полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола. МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa на улицата „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала приведената, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Утрово околу 01.30 часот по полноќ, полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола. МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa на улицата „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала приведената, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок. извор: Makfax

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Утрово околу 01.30 часот по полноќ, полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола. МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa на улицата „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала приведената, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок. извор: Makfax

Приведена девојка во Гостивар, најден е хероин во станот во кој живеела

Приведена девојка во Гостивар, најден е хероин во станот во кој живеела

Дваесет и осумгодишна битолчанка е уапсена ноќеска, откако полицијата нашла хероин во станот во кој живеела. Како што соопштува МВР, околу 1 часот и 30 минути после полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В. од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

Девојка од Битола рано изутринава е приведена откако при претрес, во просторијата кадешто престојувала е пронајдено хероин. На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар,

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен

Полицијата со судски налог влезе во стан во Гостивар, еве што пронајде таму

Полицијата со судски налог влезе во стан во Гостивар, еве што пронајде таму

Ноќеска  околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок