притисни ентер »

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал
Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. Мари кој е освојувач на три Грен слем турнири и е поранешен тенисер број еден во светот истакна дека не може да ги надмине проблемите со повредата на колкот и дека големото натпреварување што

Енди Мареј емотивно најави крај на кариерата!

Енди Мареј емотивно најави крај на кариерата!

Енди Мареј, на емотивна прес конференција во Мелбурн, најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколку пати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. Не се се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу патев во последните 20 месеци. Сè направив за да се чувствувам

Откако Енди Мареј најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Откако Енди Мареј најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. Мари кој е освојувач на три Грен слем турнири и е поранешен тенисер број еден во светот истакна дека не може да ги надмине проблемите со повредата на колкот и дека големото натпреварување што

Крајот на златното доба во тенисот најавен во солзи

Крајот на златното доба во тенисот најавен во солзи

Енди Мареј ќе престане да игра тенис поради проблемите со повредата на колкот Ерата на „големата четворка“ во тенисот, која според многумина претставува златно доба во белиот спорт, полека се ближи кон нејзиниот крај, откако Британецот Енди Мареј (31) најави дека ќе ја заврши кариерата сезонава, на денешната прес-конференција во Мелбурн. – Му кажав

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. – Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата болка и тага. Се надевам дека ќе можеш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата болка и тага. Се надевам дека ќе можеш да

Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

Британскиот тенисер Енди Мареј на емотивна прес-конференција во Мелбурн најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколкупати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. „Не се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу страдав во последните 20 месеци. Сè направив за

Мареј во солзи најави дека ќе стави крај на кариерата

Мареј во солзи најави дека ќе стави крај на кариерата

Британскиот тенисер Енди Мареј одржа многу емотивна прес-конференција во Мелбурн каде најави дека Вимблдон можеби ќе му биде последниот турнир во кариерата. Мареј во неколку наврати имаше солзи в очите додека зборуваше за проблемите со колкот што го мачат изминативе две години. „Не се чувствувам добро. Се мачам долго време и многу пропатив во изминативе

Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

Британскиот тенисер, Енди Мареј, на емотивна прес конференција во Мелбурн, најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколку пати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. „Не се се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу патев во последните 20 месеци. Се направив

Мареј се расплака пред новинарите: Дојде крајот, не можам да ја издржам болката

Мареј се расплака пред новинарите: Дојде крајот, не можам да ја издржам болката

Британскиот тенисер Енди Мареј имаше емотивна прес-конференција за медиумите и објави дека најверојатно ќе се пензионира по завршувањето на Австралијан Опен. Поранешниот шампион на Вимблдон се расплака пред новинарите, откако кажа дека има здравствени проблеми, кои го спречуваат да продолжи со  професионалната кариера. „Не се чувствувам добро. Се мачам