притисни ентер »

Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон
Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон

Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон

Серхио Регуилон нема место кај Зинедин Зидан во Реал Мадрид, се поврзуваше со трансфер во Манчестер Јунајтед, но на крајот ќе заврши во редовите на Тотенхем. Реал за левиот бек бара 30.000.000 милиони евра и клаузула во договорот дека ќе може да го откупи неговиот договор и да го врати во Мадрид во наредните две сезони. Манчестер Јунајтед не се согласуваа

Тотенхем посилен за Регулион

Тотенхем посилен за Регулион

Серхио Регулион, досегашниот играч на Реал Мадрид ќе го засили тимот на Тотенхем. Тој минатата сезона одигра фантастично за тимот на Севиља каде што беше позајмен но сепак, ниту тоа не беше доволно за да Зинедин Зидан го вклучи во своите планови. Решено е тој да биде продаден, а прв се пријави Тотенхем  и успеа да го доведе. Трансферот е вреден 30

Тотенхем посилен за Регулион

Тотенхем посилен за Регулион

Серхио Регулион, досегашниот играч на Реал Мадрид ќе го засили тимот на Тотенхем. Тој минатата сезона одигра фантастично за тимот на Севиља каде што беше позајмен но сепак, ниту тоа не беше доволно за да Зинедин Зидан го вклучи во своите планови. Решено е тој да биде продаден, а прв се пријави Тотенхем  и успеа да го доведе. Трансферот е вреден 30

Реал и Тотенхем пред договор: Бејл се враќа во Лондон во спектакуларна трампа

Реал и Тотенхем пред договор: Бејл се враќа во Лондон во спектакуларна трампа

Иако се чинеше дека кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед, Герет Бејл во моментов е поблиску до враќање во Тотенхем од каде пред седум години се пресели во Реал. Неговиот менаџер Џонатан Барнет призна дека преговорите се во поодмината фаза и би можеле да финишираат наскоро бидејќи двете страни се расположени за договор. Реал сака да искористи

Деле Али оди во Реал Мадрид како дел од трансферот на Бејл?

Деле Али оди во Реал Мадрид како дел од трансферот на Бејл?

Тотнем го нуди Деле Али на Реал Мадрид, тој треба да даде тежина во понудата за ангажман на Герет Бејл кој сака да се врати во Северен Лондон. Тотнем е пред два сериозни трансфери од Реал Мадрид, на пат кон Англија се Регилон и Бејл. Се пишува дека трансферот на Регилон е завршена работа, останува уште да бидат поминати формалностите и договорот да

Бејл конечно си оди од Реал, Лондон ќе биде неговата старо-нова дестинација

Бејл конечно си оди од Реал, Лондон ќе биде неговата старо-нова дестинација

Кралскиот клуб најде начин да се ослободи од најскалиот фудбалер кој дремеше на клупата за резерви Герет Бејл речиси сигурно ќе се врати во тимот од Тотенхем. Ова го потврдува и неговиот менаџер Џонатан Барнет кој призна дека е во постојан контакт со челниците на англискиот клуб за трансфер на Бејл. Англиските медиуми пишуваат дека е договорено велшкиот

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија. Италијанскиот

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија. Италијанскиот