притисни ентер »

Лига на шампиони: Порто го врати Вардар во трка за прво место, сега сè е можно
Лига на шампиони: Порто го врати Вардар во трка за прво место, сега сè е можно

Лига на шампиони: Порто го врати Вардар во трка за прво место, сега сè е можно

После комплетирањето на 7. коло во Лигата на шампионите работите поврзани со „црвено-црните“ стануваат подобри со оглед на тоа што се наоѓаат во одлична позиција. Вардар сега е на само два бода од Кил, па доколку следниот викенд во Полска ракометарите имаат добар ден тогаш може да се случи сè. Порто беше клубот кој ги изненади сите и приреди вистиски

Лига на шампиони: Вардар остана втор и со бод против Келце

Лига на шампиони: Вардар остана втор и со бод против Келце

Ремито против Келце не направи проблеми за „црвено-црните“ околу пласманот на 2. позиција на табелата во Групата Б и пред другите дуели од 7. коло нема промени на табелата во однос на пласманот на Вардар. Веспрем е сега третопласиран, но вардарци се сигурни на 2. позиција и барем до 8. коло ќе го задржат ова место зад ракометарите на Кил кои засега

Лига на шампиони: Вардар чека нов триумф, Келце е шансата за чекор плус кон цврсто 2. место

Лига на шампиони: Вардар чека нов триумф, Келце е шансата за чекор плус кон цврсто 2. место

Меѓу поголемиот број на натпревари кои денеска и утре ќе се одиграат во рамки на 7. коло од Лигата на шампионите, посебно место зазема дуелот меѓу Вардар и Келце, кој денеска ќе биде одигран во СЦ „Јане Сандански“. Се работи за интересна пресметка во која дефинитивно ќе имаат што да покажат и двете екипи. Вардар пред своја публика сезонава киксна само