притисни ентер »

Пронајдена почината Аргентинка во хотелска соба во Охрид
Пронајдена почината Аргентинка во хотелска соба во Охрид

Пронајдена почината Аргентинка во хотелска соба во Охрид

Вчера во 07.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде престојувала, била пронајдена почината Р.В.Б.(82) од Аргентина. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Увид  изврши увидна екипа, соопшти МВР.

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена мртва во хотелска соба во Охрид

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена мртва во хотелска соба во Охрид

Осумдесет и двегодишна Аргентинка била пронајдена мртва во хотелска соба во Охрид во која престојувала. Случајот бил пријавен во СВР Охрид вчераутро во 07:15 часот. Веднаш бил извршен увид на лице место, а лекар на Итната медицинска помош констатитал смрт без видливи траги на насилство, соопштуваат од СВР Охрид.

Во хотелска соба во Охрид  пронајдена почината 82-годишна жена од Аргентина

Во хотелска соба во Охрид пронајдена почината 82-годишна жена од Аргентина

82-годишна жена била пронајдена почината во Охрид, соопшти полицијата. Имено, на 14.05.2024 во 07.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде престојувала, била пронајдена почината Р.В.Б.(82) од Аргентина. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Надлежните извршиле увид.

Во хотелска соба во Охрид пронајдена почината 82-годишна жена од Аргентина

Во хотелска соба во Охрид пронајдена почината 82-годишна жена од Аргентина

82-годишна жена била пронајдена почината во Охрид, соопшти полицијата. Имено, на 14.5.2024, во 7.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде што престојувала, била пронајдена почината Р. В. Б. (82) од Аргентина. Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Надлежните извршиле увид.

Туристка од Аргентина пронајдена почината во хотел во Охрид

Туристка од Аргентина пронајдена почината во хотел во Охрид

Добивај вести на Viber Туристка од Аргентина на возраст од 82 години е пронајдена почината во хотелво Охрид, известува МВР. „На 14.05.2024 во 07.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде престојувала, била пронајдена почината Р.В.Б.(82) од Аргентина“,нагласено е во соопштението. Лекар од Итна медицинска помош констатирал

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена почината во хотелска соба во Охрид

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена почината во хотелска соба во Охрид

Осумдесет и двегодишна жена од Аргентина вчера е пронајдена почината во хотелска соба во Охрид каде што престојувала, информира преку соопштение охридската полиција.

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена почината во хотелска соба во Охрид

Осумдесет и двегодишна Аргентинка пронајдена почината во хотелска соба во Охрид

Смртта ја констатирал лекар од итната медицинска помош Осумдесет и двегодишна жена од Аргентина вчера е пронајдена почината во хотелска соба во Охрид каде што престојувала, информира преку соопштение охридската полиција. Photo: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Смртта ја констатирал лекар од итната медицинска помош. „На 14.05.2024 во 07:15 часот, во СВР Охрид