притисни ентер »

Уапсени 28 шпански тенисери
Уапсени 28 шпански тенисери

Уапсени 28 шпански тенисери

Шпанската полиција уапси вкупно 83 лица, меѓу кои 28 тенисери, поради сомневање дека учествувале во наместени натпревари од Фјучерс и Челинџер турнирите. Како што известуваат шпанските медиуми, еден од уапсените тенисери се натпреварувал на минатогодишното издание на САД Опен. Оваа информација ја објави Еуропол, кој наведува дека истрагата ќе продолжи

Уапсени 28 шпански тенисери

Уапсени 28 шпански тенисери

Шпанската полиција уапси вкупно 83 лица, меѓу кои 28 тенисери, поради сомневање дека учествувале во наместени натпревари од Фјучерс и Челинџер турнирите. Како што известуваат шпанските медиуми, еден од уапсените тенисери се натпреварувал на минатогодишното издание на САД Опен. Оваа информација ја објави Еуропол, кој наведува дека истрагата ќе продолжи

Во Шпанија уапсени 28 тенисери поради наместени натпревари

Во Шпанија уапсени 28 тенисери поради наместени натпревари

Шпанската полиција уапси вкупно 83 лица, меѓу кои се најдоа 28 тенисери, поради сомневање дека учествувале во наместени натпревари од  турнирите. Како што известуваат шпанските медиуми, еден од уапсените тенисери се натпреварувал на минатогодишното издание на УС Опен. Оваа информација се  наведува дека истрагата ќе продолжи и покрај апсењата. Првичните

Во Шпанија уапсени 83 лица поради местење резултати во тенисот

Во Шпанија уапсени 83 лица поради местење резултати во тенисот

Шпанската полиција уапси 83 лица, од кои 28 професионални тенисери, поради местење резултати на фјучерс и челинџер турнири, објави „Европол". Како што се наведува, меѓу уапсените нив е и еден тенисер кој минатата година учествувал на УС Опен, и се сомнева дека вкупно наместил 97 натпревари. Сè било организирано од криминална банда од Ерменија, која

Нов скандал во светскиот тенис: Шпанија уапси 15 лица за местење на мечеви

Нов скандал во светскиот тенис: Шпанија уапси 15 лица за местење на мечеви

Светскиот тенисер во тресе нов скандал во предвечерјето на Австралија опен, традиционалниот прв гренслем во секоја натпреварувачка сезона. Епицентар на аферата е Шпанија чии официјални лица соопштуваат за приведување на 83 лица под сомнение дека лажирале исходи на тениски мечеви во соработка со криминална банда од Ерменија. Шпанскиот весник „Ел Паис“

Нов скандал во светскиот тенис: Шпанија уапси 15 лица за местење на мечеви

Нов скандал во светскиот тенис: Шпанија уапси 15 лица за местење на мечеви

Светскиот тенисер во тресе нов скандал во предвечерјето на Австралија опен, традиционалниот прв гренслем во секоја натпреварувачка сезона. Епицентар на аферата е Шпанија чии официјални лица соопштуваат за приведување на 83 лица под сомнение дека лажирале исходи на тениски мечеви во соработка со криминална банда од Ерменија. Шпанскиот весник „Ел Паис“

Црна дамка на „белиот спорт“ – наместени 97 мечеви, уапсени 28 тенисери!

Црна дамка на „белиот спорт“ – наместени 97 мечеви, уапсени 28 тенисери!

Шпанската полиција уапси 83 лица, од кои 28 тенисери поради обвинувања за наместени мечеви на Фјучерс и Челенџ турнирите, објави Европол. Според првичните информации меѓу уапсените е и еден тенисер кој лани играл на УС Опен, а под сомнение се дури 97 тениски мечеви. Организатор на целата акција е криминална група од Ерменија, која ги поткупувала тенисерите

Голема афера го тресе тенисот: Уапсени 28 тенисери за местење натпревари!

Голема афера го тресе тенисот: Уапсени 28 тенисери за местење натпревари!

Шпанската полиција уапсила дури 83 лица затоа што се обвинети дека учествувале во местење натпревари на Фјучерс и Челенџер турнири, пренесуваат тамошните медиуми. Од 83-те лица, дури 28 се тенисери, кои во текот на кариерата се натпреварувале само на споменатите турнири, а еден од нив се натпреварувал на минатогодишното издание на УС Опен. Првичните

Во Шпанија уапсени 28 тенисери поради наместени натпревари

Во Шпанија уапсени 28 тенисери поради наместени натпревари

Шпанската полиција уапси вкупно 83 лица, меѓу кои се најдоа 28 тенисери, поради сомневање дека учествувале во наместени натпревари од Futures и Challenger турнирите. Како што известуваат шпанските медиуми, еден од уапсените тенисери се натпреварувал на минатогодишното издание на УС Опен. Оваа информација ја објави Еуропол, кој наведува дека истрагата

Шпанската полиција во рација уапси 15 лица вмешани во местени натпревари

Шпанската полиција во рација уапси 15 лица вмешани во местени натпревари

Светскиот тенис повторно го дрма голем скандал во кој се вклучени 28 професионални тенисери, кои се гонат поради наместени натпревари. Неколку од нив беа дел од минатогодишното издание на УС Опен. Унијата за интегритет во тенисот пријави сомнителни случаи кои продолжија со детална истрага, по која се уапсени 15 лица во Мадрид, а уште 68 стојат на ред