притисни ентер »

ОЛ-СТАР ПРЕСЕК БРОЈ 2: Сега Лука е пред Кари!
ОЛ-СТАР ПРЕСЕК БРОЈ 2: Сега Лука е пред Кари!

ОЛ-СТАР ПРЕСЕК БРОЈ 2: Сега Лука е пред Кари!

На 10. јануари НБА лигата го објави вториот пресек на бројот на гласови на навивачите во изборот на играчи за претстојниот Ол-стар. Како и пред една недела, најмногу гласови има ѕвездата на Лејкерс, Леброн Џејмс – 2.779.812 гласа. Она што е особено интересно е дека младиот кошаркар на Далас, Лука Дончиќ и понатаму одлично котира, има 2.220.077 гласови

Дончиќ сè повеќе изненадува – има повеќе гласови од Кари во гласањето за Олстар

Дончиќ сè повеќе изненадува – има повеќе гласови од Кари во гласањето за Олстар

НБА-лигата денеска ги објави новите резултати од гласањето за Олстар натпреварот, а веднаш „боде очи“ пласманот на фантастичниот Лука Дончиќ. Неверојатниот Словенец во дебитантската сезона постигнува по 19,8 поени, 6,7 скокови и 4,9 асистенции по натпревар. Доказ дека 19-годишниот „руки“ е навистина неверојатен и ја освои кошаркарската јавност покажува

Гласање за „Ол-Стар“: Лука има повеќе гласови од една од најголемите ѕвезди во НБА!

Гласање за „Ол-Стар“: Лука има повеќе гласови од една од најголемите ѕвезди во НБА!

НБА лигата ги објави новите резултати од гласањето на фановите за „Ол-Стар“ натпреварот, а она што се забележува во прв момент е неверојатно високиот пласман на Лука Дончиќ. Доказ дека 19 годишниот Словенец навистина блеска во најсилната кошаркатска лига е тоа дека има повеќе гласови од една од најголемите ѕвезди во НБА, Стеф Кари. Лука Дончиќ на овој

Дончиќ со повеќе Ол-Стар гласови од Стеф Кари!

Дончиќ со повеќе Ол-Стар гласови од Стеф Кари!

На словенечката кошаркарска сензација Лука Дончиќ му предвидуваа блескава иднина во НБА лигата, но никој не очекуваше да се случи ова. НБА лигата ги објави досегашните резултати од гласањето за Ол-Стар натпреварот, а Дончиќ се наоѓа на второто место на Западот со фантастични 2.220.077 гласови, и пред него е само „кралот“ Леброн Џејмс со 2.779.812.

Стигнаа вторите резултати од гласањето за Ол-стар, Дончиќ има повеќе гласови од Кари, Харден, Дурант...

Стигнаа вторите резултати од гласањето за Ол-стар, Дончиќ има повеќе гласови од Кари, Харден, Дурант...

НБА ја објави новата листа со гласови за Ол-стар мечот во Шарлот, Лука Дончиќ се уште е при врвот и има повеќе гласови од ѕвезди како Стеф Кари, Џејмс Харден и Кевин Дурант. Кошаркарската јавност во САД имаше многу прашалници за словенечкото „чудо од дете“ и дали Лука Дончиќ ќе може да се прилагоди во НБА. 19 годишниот кошаркар на најдобар можен начин

Ол-стар гласање: Дончиќ ја одржува популарноста, има повеќе гласови од Кари, Џорџ, Харден…

Ол-стар гласање: Дончиќ ја одржува популарноста, има повеќе гласови од Кари, Џорџ, Харден…

Вториот пресек на гласовите од фановите за НБА Ол-стар викендот уште еднаш ја потврди популарноста на Лука Дончиќ, кој иако дебитант, се уште останува во игра и за првата петорка на Западната конференција. Словенецот досега собрал над 2,2 милиони гласови и подобар резултат од него имаат само Леброн Џејмс, Јанис Адетокунбо и Кајри Ирвинг, со тоа што

Нови резултати од гласањето за Олстар: Дончиќ има повеќе гласови од Кари!

Нови резултати од гласањето за Олстар: Дончиќ има повеќе гласови од Кари!

НБА-лигата денеска објави нови резултати од гласањето за Олстар натпреварот, а Лука Дончиќ има неверојатен пласман и изненади многумина. Словенецот во дебитантската сезона постигнува во просек по 19,8 поени, 6,7 скокови и 4,9 асистенции, па ја воодушеви публиката, а доказ за тоа е податокот дека има повеќе гласови од Стеф Кари. Дончиќ во гласањето

Лука Дончиќ има повеќе гласови за Ол Стар од Кари, Харден и Дурент

Лука Дончиќ има повеќе гласови за Ол Стар од Кари, Харден и Дурент

Пласманот на Лука Дончиќ на второто место според собраните гласови за Ол Стар натпреварот пред една недела претставуваше големо изненадување, но денешните резултати покажуваат дека младиот Словенец е многу блиску до настап на престижниот натпревар во НБА лигата. Доколку Дончиќ успее да заврши на второто место по крајот на гласањето, тој ќе стане првиот

Нова фантастична партија на Дончиќ за нов рекорд кој го смести покрај Леброн и Дурант

Нова фантастична партија на Дончиќ за нов рекорд кој го смести покрај Леброн и Дурант

Далас ја доби пресметката против Феникс пред своите фанови со 104-94, а мечот го одбележа Лука Дончиќ кој имаше фантастична партија и постигнување со кое можат да се пофалт само Леброн и Дурант. Уште една вечер во НБА поминува во знакот на Лука Дончиќ, словенечкото „чудо од дете“ го предводеше Далас до триумф над Феникс од 104-94. Тој беше прв стрелец

Дончиќ за историја – ги достигна Леброн Џејмс и Кевин Дурант!

Дончиќ за историја – ги достигна Леброн Џејмс и Кевин Дурант!

Лука Дончиќ одигра уште еден извонреден натпревар во својата дебитантска сезона во НБА лигата и оствари нов подвиг со кој влегува во историјата на најсилната кошаркарска лига во светот. Младиот Словенец со 30 поени (8/14 од игра, 4/9 тројки) беше прв стрелец на теренот во победата на Далас против Феникс со 104-94. На Дончиќ ова му е четврти пат сезонава