притисни ентер »

Брза пита без месење
Брза пита без месење

Брза пита без месење

Потребни состојки : 3 јајца 10 лажици брашно 1 кесичка прашок за печиво 1 лажица сол 200 мл јогурт 200 гр свежо сирење или фета/мелено месо или спанаќ зачини по желба Начин на подготовка : Јајцата добро разматете ги со миксер па додајте јогурт, брашно, прашок за печиво, лажица сол и зачини по желба. Во смесатата додадете ги сирењето, меленото месо

Брза вкусна пита без кори

Брза вкусна пита без кори

14 Споделувања Share Tweet За овој рецепт ви се потребни само 20 минути, а вкусот е фантастичен. СОСТОЈКИ: 3 јајца 10 лажици брашно 1 кесичка прашок за печиво 1 лажица сол 200 мл јогурт 200 гр свежо сирење, фета, мелено месо или спанаќ зачини по желба НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Јајцата добро разматете ги и додајте јогурт, брашно, прашок за печиво, лажица