притисни ентер »

Во сезона: Ризото со тиквички кое ќе ве остави без зборови!
Во сезона: Ризото со тиквички кое ќе ве остави без зборови!

Во сезона: Ризото со тиквички кое ќе ве остави без зборови!

Со уживање ќе го приготвувате ова ризото секогаш кога ќе посакате нешто брзо, а многу вкусно за јадење. Состојки: 2 шолји ориз 250 грама рендани тиквички 1/2 главица кромид (исечкана) 4 лажици маслиново масло 1/4 чаша бело вино растворена коцка за супа во половина литар вода 4 лажици пармезан 2 лажици путер 1,5 лажица босилек прстофат сол и бибер Приготвување: