притисни ентер »

Jeep најави нов crossover со 7 седишта
Jeep најави нов crossover со 7 седишта

Jeep најави нов crossover со 7 седишта

Jeep објави тизер видео како најава за својот нов crossover  што ќе се продава во Јужна Америка. Станува збор за модел со 7 седишта базиран на глобално популарниот Compass, но како што стојат работите, оваа новина нема да се вика Grand Compass. Некои извори споменуваат дека новината би можела да биде именувана како Jeep Commander. Во споредба со стандардниот

Jeep го претстави новиот „Compass“

Jeep го претстави новиот „Compass“

Новиот „Compass“ е развиен на таков начин што повеќе е насочен кон Европејците со забележителни разлики благодарение на подобрениот квалитет на финишот и напредната технологија во внатрешноста на возилото. Исто така, претставени се важни нови карактеристики кои го зголемуваат рејтингот на скалата за квалитет кога станува збор за дизајнот, безбедноста,

Ова е новиот Jeep Compass: ист само малку поинаков!

Ова е новиот Jeep Compass: ист само малку поинаков!

Еден од најпопуларните модели на Jeep штотуку беше претставен во „освежено“ издание, кое доби дискретни визуелни подобрувања и побогата опрема. Сепак, се чини дека има поголеми подобрувања во самото возило, поточно во кабината, бидејќи компасот сега доби нова дигитална инструментација од 10,25 инчи и има дисплеј на инфо-забавниот систем со екран на

Hoвиoт Јееp Compass: Скpoeн зa евpoпсkитe пaзapи

Hoвиoт Јееp Compass: Скpoeн зa евpoпсkитe пaзapи

Првата генерација на компактниот кросовер Compass е лансирана во 2017 година. За овој релативно краток временски период покажа дека за него има место на стариот континент. Тоа е причината зошто лани немаше негов рестајлинг, туку направена е потполно нова генерација годинава. Маркетерите осетија дека е вистинско време Compass повеќе да се европеизира

Премиера за ажурираниот Jeep Compass за Европа / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за ажурираниот Jeep Compass за Европа / ФОТО+ВИДЕО

Европската дивизија на Jeep го претстави ажурираниот Compass. Кросоверот веќе беше прикажан во верзија за кинескиот пазар минатата есен, но верзијата за Стариот континет има мали разлики во поглед на дизајнот, моторите и технологијата. Ажурираниот Compass е првиот модел на Jeep дизајниран за Европа од создавањето на концернот Stellantis. Кросоверот

Jeep го претстави новиот Compass

Jeep го претстави новиот Compass

Компактниот SUV на легендарната of –road марка доаѓа со нов дизајн и погоски единици и прва е промоција во рамките на новата групација Stellantis… Антонела Бруно, шеф на брендот Jeep® за Европа, го претстави новиот модел Compass, кој воедно беше и прва премиера на SUV на Jeep во Европа откако брендот е под капата на новата група Stellantis. Премиерата

ПРЕМИЕРА: Jeep го претстави освежениот Compass!

ПРЕМИЕРА: Jeep го претстави освежениот Compass!

Супер-популарниот Compass денес го доби своето темелно освежување – и добива нови верзии, нови технологии и надградена Trailhawk верзија за врвни теренски авантури! Освежениот Compass е особено важен за Jeep – не само што е првиот лансиран Jeep во Европа под капата на Stellantis, туку и од неодамна, Compass се произведува во фабриката во Мелфи, Италија