притисни ентер »

Канческа Милевска : Немам зошто да барам оставка од Мицкоски
Канческа Милевска : Немам зошто да барам оставка од Мицкоски

Канческа Милевска : Немам зошто да барам оставка од Мицкоски

Пратеничката Елизабета Канческа Милевска, една од осумтемината независни пратеници кои беа исфрлени од ВМРО-ДПМНЕ, за Вечер рече дека не била запознаена ниту консултирана за пресот на колешката Емилија Александрова , која го обвини Хистијан Мицкоски за лицемерие и побара од него оставка. Таа смета дека Мицкоски не направил лош чекор со тоа што најави

Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана

Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана

Пратеничката Емилија Александрова во име на осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство. На ова регираше

Канческа-Милевска вчера се согласила со прес-конференцијата на Александрова

Канческа-Милевска вчера се согласила со прес-конференцијата на Александрова

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вчера заеднички ја донела одлуката на прес конференција да се реагира на изјавата на лидерот на опозциската партија, Христијан Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, по примерот на Црна

Канчевска Милеска: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Канчевска Милеска: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Сега од вас слушам за пресот на колешката Емилија Александрова, не сум запознаена ниту консултирана. Јас денес не бев во Собрание, бидејќи имав некои други обврски, вели за Вечер, пратеничката Елизабета Канчевска Милеска. Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан

Канческа-Милевска уште вчера се согласила со изјавата на Александрова

Канческа-Милевска уште вчера се согласила со изјавата на Александрова

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вчера заеднички ја донела одлуката на прес конференција да се реагира на изјавата на лидерот на опозциската партија, Христијан Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, по примерот на Црна

Канчевска Милеска не се согласува со Александрова: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Канчевска Милеска не се согласува со Александрова: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумтте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ спаѓа и пратеничката Елизабета Канчевска Милеска. Порталот Вечер ја праша пратеничката

Во чие име настапува пратеничката Александрова?

Во чие име настапува пратеничката Александрова?

Откако медиумите ја објавија веста дека осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побарале оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата партија да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, пратеничката Елизабета

Некој овде лaжe… Од Независната пратеничка група тврдат дека тоа е Канческа-Милевска

Некој овде лaжe… Од Независната пратеничка група тврдат дека тоа е Канческа-Милевска

54 Споделувања Share Tweet На ист ден кога пратениците од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изразија револт од, како што велат, „зенитот на лицемepието“ од страна на Христијан Мицкоски и побараа негова оставка, пратеничката Елизабета Канческа-Милевска, која е дел од седуммината „Независни“ (беа осум пред да ги напушти

Независната пратеничка група бара оставка од Мицкоски, Канческа-Милевска првпат слуша

Независната пратеничка група бара оставка од Мицкоски, Канческа-Милевска првпат слуша

45 Споделувања Share Tweet Независната пратеничка група денеска побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски. Ваквото барање, велат, следува откако Мицкоски го достигнал врвот на лицeмepието со тоа што најавил поднесување на иницијатива, по примерот на Црна Гора, за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, односно пред

Канческа Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Канческа Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО. Во осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО-ДПМНЕ спаѓа и пратничката Елизабета Канческа Милевска. Порталот Вечер ја праша