притисни ентер »

Сетиен: Вчера шетав крави во моето село, денес ги водам најдобрите во свет
Сетиен: Вчера шетав крави во моето село, денес ги водам најдобрите во свет

Сетиен: Вчера шетав крави во моето село, денес ги водам најдобрите во свет

Кике Сетиен, новиот кормилар на Барселона се претстави на „Ноу Камп“. Наследникот на Ернесто Валверде потпиша договор до крајот на сезонава со можност за продолжување до 2022 година. „Вчера ги шетав кравите во моето село, а денес ги водам најдобрите фудбалери во светот. Со Валверде имав добар однос, коректен е, морам да му заблагодарам за работата

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

Новиот ментор на Барселона, Кике Сетиен, официјално е претставен пред медиумите. На својата прва прес-конференција, тој изрази возбуда од шансата која му е дадена да го води тимот. – Прво, би сакал да му се заблагодарам на клупскиот менаџмент што сум тука. Дури и во моите најлуди соништа, никогаш не го замислував тоа. Јас сум многу емотивна личност

Сетијен: Вчера со кравите, денеска во Барселона

Сетијен: Вчера со кравите, денеска во Барселона

Барселона имаше интензивни 24 часа, прво се случи отказ за Ернесто Валверде, а денеска се случи и промоција на новиот тренер Кике Сетијен. Сетијен денеска беше официјално промовиран во Барселона и веќе испрати јасни пораки за неговата идна работа. „ Сакам да им се заблагодарам на луѓето во клубот за оваа шанса. Ни во најлудите сонови не може вда замислам

Валверде со писмо до фановите: Благодарам за прекрасни две и пол години

Валверде со писмо до фановите: Благодарам за прекрасни две и пол години

Ернесто Валверде се јави по отказот кој го доби од Барселона во понеделникот навечер, заблагодарувајќи се на на фановите и на претседателот и бордот на директори и посакувајќи му многу среќа на својот наследник, Кике Сетиен. Иако околу околностите на отказот кој го доби имаше многу шпекулации, откако тимот преговараше со Чави Ернандез и со Роналд Куман

Сетиен: Вчера шетав со кравите во моето село, сега ќе ги тренирам најдобрите играчи на светот

Сетиен: Вчера шетав со кравите во моето село, сега ќе ги тренирам најдобрите играчи на светот

Барселона вчера го потврди искусниот Кике Сетиен за нивен нов тренер или во случајот наследник на Ернесто Валверде. Денеска пак Сетиен ја имаше својата официјална промоција на новата функција, а колку оваа шанса му значи и колку е среќен што ќе има можност да води клуб како Барселона се гледа по неговата прва емотивна, искрена изјава: -Како прво, сакам

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи Новиот ментор на Барселона, Кике Сетиен, официјално е претставен пред медиумите. На својата прва прес-конференција, тој изрази возбуда од шансата која му е дадена да го води тимот. -Прво, би сакал да му се заблагодарам на клупскиот менаџмент што сум

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

Кике Сетиен: Вчера бев меѓу крави на село, а денес во клупската база на Барса меѓу најдобрите играчи

На својата прва прес-конференција, тој изрази возбуда од шансата која му е дадена да го води тимот. Барселона, 14 јанаури 2020 (МИА) – Новиот ментор на Барселона, Кике Сетиен, официјално е претставен пред медиумите. На својата прва прес-конференција, тој изрази возбуда од шансата која му е дадена да го води тимот. – Прво, би сакал да му се заблагодарам

Новиот тренер на Барса: Вчера шетав со крави во своето село, денеска ќе ги тренирам најдобрите фудбалери!

Новиот тренер на Барса: Вчера шетав со крави во своето село, денеска ќе ги тренирам најдобрите фудбалери!

Кике Сетиен денеска беше претставен на „Ноу Камп“ како нов стратег на тимот од Каталонија. Тој потпиша договор со клубот до 2022 година и најави атрактивен фудбал и позитивни резултати. „Благодарен сум на оваа институција која ми ја понуди оваа можност да бидам овде. Ќе се обидам со голем ентузијазам да пристапам кон играчите. Вчера шетав со крави

Валверде со писмо до фановите: Благодарам за прекрасни две и пол години

Валверде со писмо до фановите: Благодарам за прекрасни две и пол години

Ернесто Валверде се јави по отказот кој го доби од Барселона во понеделникот навечер, заблагодарувајќи се на на фановите и на претседателот и бордот на директори и посакувајќи му многу среќа на својот наследник, Кике Сетиен. Иако околу околностите на отказот кој го доби имаше многу шпекулации, откако тимот преговараше со Чави Ернандез и со Роналд Куман

Кике Сетјен го одржа првиот тренинг со фудбалерите на Барселона

Кике Сетјен го одржа првиот тренинг со фудбалерите на Барселона

Новиот тренер на Барселона, Кике Сетјен, денеска се запозна со фудбалерите на Барселона и го одржа првиот тренинг. Сетјен со Барселона потпиша договор до 2022 година, но според шемата: 0,5 -1 -1. Тоа значи дека може да замине уште на крајот на сезоната, а ако задоволи втора контрола ќе му прават следната година.