притисни ентер »

ЕХФ го суспендираше Вујо
ЕХФ го суспендираше Вујо

ЕХФ го суспендираше Вујо

Активирана е условната казна на Веселин Вујовиќ и тој нема да смее да го води ППД Загреб на гостувањето во Барселона. Покрај забраната од еден меч, Вујовиќ ќе треба да плати и казна од 2.000 евра, додека директорот на клубот Божидар Јовиќ ќе плати 1500 евра. Ова е епилогот на реакциите на клупата на ППД Загреб кон судиите по мечот со Флензбург, а подоцна