притисни ентер »

Мурињо: Бенфика не е опција, би се вратил во Реал или Интер
Мурињо: Бенфика не е опција, би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Бенфика не е опција, би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Се огласи Мурињо: Бенфика не е опција за мене, би се вратил во еден од следните два клуба…

Се огласи Мурињо: Бенфика не е опција за мене, би се вратил во еден од следните два клуба…

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо нема намера да се врати во Бенфика, но признава дека би му била голема чест повторно да ги предводи Реал Мадрид или Интер. Мурињо моментално е слободен откако минатиот месец заработи отказ во Манчестер Јунајтед, па веќе почнаа шпекулациите дека би можел повторно да седне на клупата на Интер, каде беше од 2008. до

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го отпуштиј Руи Викторија. „Не сум добил никаква понуда. Доколку ја добиев претседателот на Бенфика и клубот

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Жозе Мурињо и неговиот агент Жорге Мендеш се договорија со Манчестер Јунајтед за компензација ви висина од 15 милиони фунти поради отказот кој го доби Португалецот пред Нова година. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ можат да си вратат поголем дел од таа сума доколку Мурињо започне работа со друг клуб во следните 12 месеци. „Специјалниот“ веќе ги доби првите

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Реал ќе треба да му плати 10 милиони на Јунајтед, ако го сака Мурињо

Жозе Мурињо и неговиот агент Жорге Мендеш се договорија со Манчестер Јунајтед за компензација ви висина од 15 милиони фунти поради отказот кој го доби Португалецот пред Нова година. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ можат да си вратат поголем дел од таа сума доколку Мурињо започне работа со друг клуб во следните 12 месеци. „Специјалниот“ веќе ги доби првите

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Можно Мурињо да се врати во Интер или Реал Мадрид

Можно Мурињо да се врати во Интер или Реал Мадрид

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец од Манчестер Јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше од 2008