притисни ентер »

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите
Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски е МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите. Митревски имаше неверојатно издание на голот на Порто во победата над Пик Сегед 25:19. Голманот на репрезентацијата на Македонија мечот го заврши со 15 одбрани. Еена од тие одбрани го воодушеви ракометниот свет. Митревски беше прогласен за играч

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски е МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите. Митревски имаше неверојатно издание на голот на Порто во победата над Пик Сегед 25:19. Голманот на репрезентацијата на Македонија мечот го заврши со 15 одбрани. Еена од тие одбрани го воодушеви ракометниот свет. Митревски беше прогласен за играч

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски е МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите. Митревски имаше неверојатно издание на голот на Порто во победата над Пик Сегед 25:19. Голманот на репрезентацијата на Македонија мечот го заврши со 15 одбрани. Еена од тие одбрани го воодушеви ракометниот свет. Митревски беше прогласен за играч

Маестро Митревски е МВП на колото во ЛШ: Се прашувате зошто? Видеото се кажува

Маестро Митревски е МВП на колото во ЛШ: Се прашувате зошто? Видеото се кажува

Голманот на македонската репрезентација и член на Порто, Никола Митревски е прогласен за МВП на колото во Лигата на шампионите. Митревски беше извонреден на пресметката со ПИК Сегед на која Порто славеше со 25-19, а тој имаше 15 интервенции или севкупно 46.88 проценти на одбранети удари. Една од неговите одбрани беше неверојатна и беше прогласена за

Митревски е МВП на колото во Лигата на шампионите

Митревски е МВП на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот голман, Никола Митревски е прогласен за најдобар играч во четвртото коло од Лигата на шампионите. Македонскиот голман, Никола Митревски е прогласен за најдобар играч во четвртото коло од Лигата на шампионите. Митревски имаше маестрална партија на голот на Порто, има одбрани 15 пати на ракометарите на ПИК Сегед и беше најзаслужен за победата

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски е МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите. Митревски имаше неверојатно издание на голот на Порто во победата над Пик Сегед 25:19. Голманот на репрезентацијата на Македонија мечот го заврши со 15 одбрани. Еена од тие одбрани го воодушеви ракометниот свет. Митревски беше прогласен за играч

Никола Митревски МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите

Никола Митревски МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите

Репрезентативниот голман на Македонија, Никола Митревски, е избран за МВП на четврото коло во Лигата на шампионите. Митревски имаше одличен настап за Порто против ПИК Сегед во ракометната Лига на шампиони. Нашиот репрезентативец забележа 15 интервенции од 32 упатени удари, па благодарение на тоа тој доби уште едно признание, откако претходно неговата

ЕХФ немаше дилеми – Митревски е МВП на колото во ЛШ

ЕХФ немаше дилеми – Митревски е МВП на колото во ЛШ

Посебно атрактивна беше парадата и одбраната со глава на нашиот репрезентативец на мечот меѓу Порто и ПИК Сегед Николче Митревски доби големо признание и европската ракометна федерација, ЕХФ го прогласи за МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите. Nikola Mitrevski is our MVP 🏆 of the round 4 of #ehfcl 👏⁠ Still wondering why? This video says