притисни ентер »

Алфа Ромео планира да произведе ГТВ
Алфа Ромео планира да произведе ГТВ

Алфа Ромео планира да произведе ГТВ

Италијанската компанија Алфа Ромео наводно го оживува моделот ГТВ и го подготвува за електрификација. Деталите за автомобилот засега се мистерија, а директорот на Алфа, Жан-Филип Импарато, претходно покажа интерес за заживување на моделот ГТВ. „Аутокар“ пишува дека има неколку верзии, од дво вратно купе во ретро стил до модерно купе со четири врати,

Првиот електричен автомобил на „Alfa Romeo“ ќе биде купе

Првиот електричен автомобил на „Alfa Romeo“ ќе биде купе

Италијанскиот производител „Alfa Romeo“ ќе оживее еден од своите легендарни „GTV“ модели во форма на електрично купе, кое ќе застане на чело на гамата на марката, пренесува „Autocar“. Плановите на компанијата предвидуваат купето со 4 врати да се наоѓа на врвот на гамата на моделите „Alfa Romeo“. Таа вклучува 3 кросовери, седан, супермини и „Spider“,