притисни ентер »

Циципас го разби малерот против Медведев
Циципас го разби малерот против Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат силите. Со поразот, Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат силите. Со поразот, Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат силите. Со поразот, Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

– Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси” во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат силите. Со поразот, Медведев

Циципас ја прекина црната серија против Медведев за прва победа во Лондон

Циципас ја прекина црната серија против Медведев за прва победа во Лондон

Стефанос Циципас ја забележа првата победа на АТП завршниот турнир во Лондон и тоа откако попладнево славеше над Данил Медведев со 2-0 во сетови. Ова за грчкиот тенисер беше прво славје против Медведев во шестиот меѓусебен дуел и тоа во дебитанскиот настап во „О2“ арената. Средбата беше незвесна и траеше скоро два часа, а клучна за триумфот на Циципас

Циципас подобар од Медведев во Лондон

Циципас подобар од Медведев во Лондон

Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат силите. Со поразот, Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Лондон, 11 ноември 2019 (МИА) – Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат

Циципас го разби малерот против Медведев

Циципас го разби малерот против Медведев

Лондон, 11 ноември 2019 (Утрински Весник) – Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва

Циципас го совлада Медведев на „Мастерсот“ во Лондон

Циципас го совлада Медведев на „Мастерсот“ во Лондон

Стефанос Циципас првпат во кариерата го совлада Данил Медведев, и тоа го направи на завршниот Мастерс во Лондон, на кој играат осумте најдобри тенисери на светот. Гркот го победи Русинот со 7:6, 6:4 во првото коло од групата „Андре Агаси“ во која се уште Рафаел Надал и Александер Зверев, тенисери кои вечерва ќе си ги одмерат силите. Со поразот, Медведев

Продолжуваат изненадувањата во Лондон: Циципас го шокира фаворитот Медведев

Продолжуваат изненадувањата во Лондон: Циципас го шокира фаворитот Медведев

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас го приреди второто големо изненадување на Мастерс Купот во Лондон. Иако не му се даваа големи шанси, Циципас целосно го надигра Русинот Данил Медведев, кој го одлична форма и со импресицна година дојде во Лондон. Овој резултат за многумина е и поголемо изненадување од поразот на Федерер синоќа од Тием. Циципас славеше