притисни ентер »

Русин му го нанесе најтешкиот пораз на Федерер во последните 16 години
Русин му го нанесе најтешкиот пораз на Федерер во последните 16 години

Русин му го нанесе најтешкиот пораз на Федерер во последните 16 години

Русинот Андреј Рубљов кој преку квалификациите дојде до главниот дел на турнирот во Синсинати за само 63 минути го победи Роџер Федерер со 6-3 и 6-4 и го елиминира од Мастерсот на кој „вечниот“ Швајцарец победи седум пати. Ова е еден од најкратките мечеви кои ги одиграл Федерер во последните 16 години а на кој изгубил, Рубљов е 70. на АТП листата и