притисни ентер »

Јонче и Алек од Охрид осми ден во изолација
Јонче и Алек од Охрид осми ден во изолација

Јонче и Алек од Охрид осми ден во изолација

Јонче Спироски од Охрид неодамна се вратил од Романија, па сега е во самоизолација со својот миленик Алек во охридското село Дрслајца. Тој досега објави неколку видеа на кои може да се види како му поминува времето со неговиот германски птичар кој е 5 години стар. Веќе видовме како Алек на својот газда му носи запалка, смоки, пиво со ручекот, носи

Охриѓанец и неговото куче станаа хит на социјалните мрежи

Охриѓанец и неговото куче станаа хит на социјалните мрежи

Охриѓанецот Јонче Спироски и неговото паметно куче Алекс станаа хит на социјалните мрежи. Во продолжение погледнете за што се работи: Јонче и Алексо Јонче Спироски од Охрид е во самоизолација со неговиот пес Алексо. Коронавирусот од двајцата направи хит на социјалните медиуми Gepostet von Види Вака am Donnerstag, 26. März 2020

Алексо е куче кое секој ќе го посака: Во изолација е послушен и носи пиво, чаши и смоки на својот газда

Алексо е куче кое секој ќе го посака: Во изолација е послушен и носи пиво, чаши и смоки на својот газда

Алексо, да донесеш едно пивце за со ручеков? Ајде дај едно пивце. Вака Јонче му се обраќа на своето куче кое според видеата кои ги објавува на својот ФБ профил го дресирал на начин на кој може да му позавидат многумина сопственици на кучиња. Имено, неговото куче го слуша за се што ќе каже. За да не ви ја раскажуваме, најдобро видете го ова пријателство

Jонче и Алексо се во самоизолација: Алексо носи дрва, му носи пиво, чаша, пазари ….

Jонче и Алексо се во самоизолација: Алексо носи дрва, му носи пиво, чаша, пазари ….

Joнче од Охрид и неговиот миленик Алексо се во самоизолација, а тој објавува видеа секој ден за тоа како му поминува времето. Видеата за кратко време станаа вирални на социјалните мрежи, а на истите може да се види дека на Јонче и не му е така лошо, бидејќи има одличен асистент со себе. Алексо знае да донеси дрва, знае да донеси пиво, да испазари,