притисни ентер »

Фјодор го извлекуваат од вселенскиот брод „Сојуз“
Фјодор го извлекуваат од вселенскиот брод „Сојуз“

Фјодор го извлекуваат од вселенскиот брод „Сојуз“

Роботот „Фјодор“ објави снимка на која се гледа како го вадат од капсулата на вселенскиот брод „Сојуз“ по враќањето од Меѓународната вселенска станица. „Фјодор“ објави видеоснимка на „Твитер“ со следниот коментар: „Се вратив во градот Корољов заедно со капсулата на вселенскиот брод“. На снимката се гледа како стручњаци на Ракетно-космичката корпорација