притисни ентер »

Фатен бегалец од затворот во Штип
Фатен бегалец од затворот во Штип

Фатен бегалец од затворот во Штип

Полициски службеници лишиле од слобода штипјанец баран по распишана потерница од затворот во Штип, од каде избегал додека издржувал казна затвор. „Денеска во 00:05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален

Приведен 26-годишник поради бегство од штипскиот затвор

Приведен 26-годишник поради бегство од штипскиот затвор

Полициски службеници привеле 26-годишник кој избегал од штипскиот затвор. -Во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип, соопшти МВР

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

-Денеска во 00:05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. Лицето е приведено

Уапсен 26 годишник откако побегнал од штипскиот затвор

Уапсен 26 годишник откако побегнал од штипскиот затвор

Денеска (25.05.2023) во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип. Тој бил баран по распишана потерница од КПУ Затвор Штип, каде избегал

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Денеска во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип. Тој бил баран по распишана потерница од КПУ Затвор Штип, каде избегал додека издржувал

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Денеска (25.05.2023) во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип. Тој бил баран по распишана потерница од КПУ Затвор Штип, каде избегал

МВР си ги прибира избеганите затвореници: 26-годишник повторно зад решетки

МВР си ги прибира избеганите затвореници: 26-годишник повторно зад решетки

Денеска (25.05.2023) во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип. Тој бил баран по распишана потерница од КПУ Затвор Штип, каде избегал

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор Денеска (25.05.2023) во 00:05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип. Тој бил баран

Приведен 26-годишник поради бегство од штипскиот затвор

Приведен 26-годишник поради бегство од штипскиот затвор

Полициски службеници привеле 26-годишник кој избегал од штипскиот затвор. -Во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип, соопшти МВР