притисни ентер »

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто
Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Фудбалерите на белградска Црвена Звезда вечерва во Данска по драматична пенал серија го елиминираа тимот на Копенхаген и се најдоа во плеј-офот за Лигата на шампиони. Мечот во Данска заврши 1-1, исто како и на првиот меч во Белград, па откако по двете продолженија немаше промена на резултатот се премина на изведување на пенали. На очајниот терен за

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Фудбалерите на белградска Црвена Звезда вечерва во Данска по драматична пенал серија го елиминираа тимот на Копенхаген и се најдоа во плеј-офот за Лигата на шампиони. Мечот во Данска заврши 1-1, исто како и на првиот меч во Белград, па откако по двете продолженија немаше промена на резултатот се премина на изведување на пенали. На очајниот терен за

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош

Македонскиот фудбалски репрезентативец е еден од хероите на Динамо Загреб затоа што прв ја начна мрежата на унгарски Ференцварош при денешниот реванш меч од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите. Македонецот искусно реагираше во противничкиот шеснаесетник во 16 минута од мечот и по асистенција на Дани Олмо постигна

Каква драма во Данска, Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите!

Каква драма во Данска, Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите!

Црвена звезда ќе игра против Јанг Бојс во плеј-офот од Лигата на шампионите откако вечерва ја доби пенал драмата против Копенхаген по дури 22 изведени удари од белата точка. Црвена звезда ќе игра против Јанг Бојс во плеј-офот од Лигата на шампионите откако вечерва ја доби пенал драмата против Копенхаген по дури 22 изведени удари од белата точка. Шампионот

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош

Адеми погоди за Загреб, „модрите“ со 0-4 го исфрлија Ференцварош

Македонскиот фудбалски репрезентативец е еден од хероите на Динамо Загреб затоа што прв ја начна мрежата на унгарски Ференцварош при денешниот реванш меч од третото квалификациско коло за место во групите од Лигата на шампионите. Македонецот искусно реагираше во противничкиот шеснаесетник во 16 минута од мечот и по асистенција на Дани Олмо постигна

Каков луд пенал-рулет: Борјан е херојот на Црвена Звезда, шок за Селтик и за Порто

Каков луд пенал-рулет: Борјан е херојот на Црвена Звезда, шок за Селтик и за Порто

Црвена Звезда на неверојатен начин стигна до плејоф-рундата за влез во ЛШ откако по пенал-рулет успеа да го елиминира Копенхаген. Мечот во Данска заврши 1-1, како и пред седум дена на „Маракана“, а во пенал-завршницата беа изведени дури 11 серии. Копенхаген имаше можност во шестата и во седмата серија да го осигура пласманот во следната фаза, но голманот

Адеми со гол и асистенција го предводеше Динамо до убедлива победа среде Будимпешта

Адеми со гол и асистенција го предводеше Динамо до убедлива победа среде Будимпешта

Динамо Загреб со убедливи 4-0 славеше на гостувањето кај Ференцварош и се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите, Аријан Адеми со гол и асистенција беше еден од подобрите поединци на „модрите". Динамо Загреб со убедливи 4-0 славеше на гостувањето кај Ференцварош и се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите, Аријан Адеми со гол и асистенција

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите

Хрватскиот тим во реваншот кој се одигра во Будимпешта славеше со убедливи 0:4. Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во баражот за влез во Лигата на шампионите.  Хрватскиот тим на гостувањето во Будимпешта го победи Ференцварош со убедливи 0:4, а Адеми беше стрелец на првиот гол и асистираше за постигнување

Адеми со гол и асистенција го водеше Динамо до убедлив триумф над Ференцварош

Адеми со гол и асистенција го водеше Динамо до убедлив триумф над Ференцварош

Maкедонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми беше најдобар поедниец на натпреварот во Будимпешта каде неговиот тим славеше со убедливи 0:4 над Ференцварош и обезбеди место во плејоф рундата за пласман во Лигата на шампионите. Хрватскиот првак одигра само 1:1 на домашен терен, но го поправи впечатокот на реваншот. Адеми капитенски

Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации

Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации

Црвена Звезда ќе ја гледаме во последното бараж коло за пласман во Лигата на шампионите, откако оваа вечер ја доби трилер драмата со Копенхаген на гостински терен. Српскиот шампион играше со играч помалку цело второ полувреме и во таква ситуација успеа да го задржи резултатот кој важеше од првиот дел (1:1), а истиот го однесе натпреварот во продолжение