притисни ентер »

AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 нема да ве остави рамнодушни
AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 нема да ве остави рамнодушни

AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 нема да ве остави рамнодушни

Audi на саемот за автомобили во Шангај ја претстави својата визија за иднината, електричниот концепт AI:ME. Футуристичката верзија на A2 покажува дека Audi одлично знае да дизајнира автомобил кој ќе го привлече вниманието со своите интересни линии. Концептот е базиран на новата MEB платформа како и на Seat el-Born и електричното I.D. семејство на Volkswagen

Ауди го претстави својот градски електричен автомобил, AI:ME

Ауди го претстави својот градски електричен автомобил, AI:ME

I.D. Roomzz не е единствениот електричен автомобил од концернот VAG на Саемот на автомобили во Шангај. Audi се приклучи со свој концепт на градски електричен автомобил со назив AI:ME. Концептот го прикажува футуристичкиот изглед на моделот А2. Овој концепт може да се смета за луксузна верзија на моделите I.D. или el-Born на Wolksvagen и Seat и ја користи

Во Шангај Audi ќе се престави со  Audi AI: ME, Audi e-tron и Audi Q2L e-tron

Во Шангај Audi ќе се престави со  Audi AI: ME, Audi e-tron и Audi Q2L e-tron

Атракција секако ќе биде футуристичкиот концепт, за кој деновиве се нижат тизер фотографии, но не помала возбуда ќе предизвикаат и две светски премиери на сериски модели што „господарот на прстените“  ќе ги претстави на претстојниот саем во Шангај…. Производителот не премиум автомобили од Германија на претстојниот саем во Кина ќе се изложи на својот